Jedan za sve

I TABLET I LAPTOP I EKSTERNA GRAFIKA: Testirali smo ASUS ROG Flow Z13

Autor Marko Nešović

Među najrazličitijim uređajima sa kojima smo imali prilike da se sretnemo u poslednjih nekoliko godina, malo je onih koji su nas iznenadili kao ASUS gejmerski laptop/tablet sa RTX 3050 Ti i eksternom grafikom.

Izvor: Stefan Stojanović

Gejmerski laptopovi nisu ništa novo danas. Malo većih dimenzija, pre svega zbog boljeg sistema hlađenja, nešto debljeg punjača i malo bučniji kada ih preopteretite, ali ove mašine polako, ali sigurno menjaju desktop računare. Pročitajte samo naš test ROG Zephyrus M16 laptopa i sve će vam biti jasno.

I jeste i nije

Ovako smo počeli priču, jer ASUS ROG Flow Z13 i jeste i nije laptop. Sa druge strane, ako Microsoft Surface definišete kao laptop, onda Flow Z13 to itekako jeste, sa nekoliko bitnih razlika. Dok su računari kao što je Surface Pro zamišljeni kao ultraportabilne mašine sa baterijama koje traju po ceo dan, ASUS je pustio mašti na volju sa Flow Z13.

Ovaj uređaj jeste laptop, ali jeste i tablet. Možete da se igrate na njemu, stiže sa olovkom, pa možete i da crtate na njemu, tastaturu možete skinuti kad vam ne treba, a postolje sa zadnje strane omogućava fleksibilno postavljanje na bilo koju ravnu površinu i to pod najrazličitijim nagibima.

Možda će vas zanimati

Pored svega toga, hardver koji je ASUS uspeo da upakuje u ovaj tablet je impresivan. Naša konfiguracija je najjača od tri dostupne i ima: Intel Core i9 12900H, 16 GB memorije i RTX 3050 Ti Laptop grafiku. Treba li da napominjemo da je kućište omeđeno 13,4-inčnim ekranom i da je debelo svega 12 mm. Sklopljeni Samsung Galaxy Z Fold 3 ima 14 mm!

Izvor: Marko Nešović

ASUS kaže da je ovo najjači gejming tablet na tržištu, i potpuno su u pravu. Da li ste očekivali nešto drugo sem tečnog metala na procesoru (kao PlayStation 5) i sistem hlađenja sa parnom komorom?

Drugačiji dizajn

ASUS ROG Flow Z13 je impresivan u svakom smislu. Dizajn ne liči ni na šta što ste videli do sad. Ceo tablet je pun natpisa, otvora hlađenja, tribala, pažljivo osmišljenih detalja, konektora, ali i providnog pleksiglasa ispod kojeg se nalazi osvetljeni deo matične ploče.

Kućište izgleda kao nešto što biste videli u nekom SF filmu novijeg datuma, ali u pozitivnom smislu. Kako je zamišljen za gejmere, nismo ni očekivali "sleeper" mašinu, već nešto što svetli, dere se i privlači pažnju. Malo je reći da Flow Z13 nije razočarao.

Aluminijumsko kućište je pravo umetničko delo i zadnja strana poseduje veliko postolje, takozvani kick-stand koji zauzima bar 40% zadnje površine. Iako je tanak, njegova metalna konstrukcija i kvalitetne šarke deluju kao da će izdržati višegodišnje maltretiranje bez ikakvih problema. Šarke omogućavaju utvaranje do ugla od 170 stepeni, što je prosto savršeno za svaki scenario.

Agresivni izgled zadnje strane dodatno je naglašen ROG elementima. Veliki broj 06, izveden otvorima na kućištu i srebrnim šarama, najverovatnije predstavlja godinu 2006. kada je osnovan ROG brend, a na okviru prozora zadnje strane ispisane su geografska dužina i širina ASUS ROG predstavništva na Tajvanu.

For those who dare

Tu su i natpisi "For those who dare" iznad pomenutog "06" logotipa, ali i Core i9 i GeForce RTX nalepnice na postolju dole desno. Ono što nam se posebno svidelo je jarko crveni jezičak koji štrči van zadnje strane i koji omogućava lakše izvlačenje postolja. Ni on nije ostao imun na ROGizaciju, pa poseduje R O G natpis i ROG logo na delu koji je na samom kućištu.

I deo od pleksiglasa je impresivan, posebno jer poseduje RGB osvetljenje, iako prikazuje samo deo unutrašnjosti. Ono što nam se nije svidelo je što zadnja strana nije skroz ravna: blago je izbačeno postolje, a još više taj osvetljeni deo, pa laptop ne stoji ravno na stolu i malo se klati kada na primer želite nešto da crtate po ekranu. Ovo se donekle ispravlja kada okrenete tastaturu na zadnji deo, iako ona ne pokriva celu zadnju površinu.

Postolje krije slot za microSD kartice i gumene stopice koje omogućavaju da tablet u laptop režimu stoji čvrsto na ravnoj površini.

Republic of Gamers, da se zna!

Gornji deo kućišta takođe ima velike izduvnike između kojih je "Republic of Gamers" natpis, dok se skromni izbor konektora nalazi na bokovima. Levo se nalaze Thunderbolt 4 i ROG XG mobilni interfejs za eksternu grafiku, dok su desno USB A i 3,5 mm kombinovani audio džek. Kada se ne koristi ROG XG, koji ima gumiranu zaštitu, može se koristiti slobodni USB C 3.2 port na njemu. Napomenućemo i da je nedopustivo da gumena zaštita nema nikakav sistem vezivanja za kućište, i deluje kao stvar koja će se vrlo brzo zagubiti, posebno ako koristite eksternu grafiku ili USB C port.

S obzirom na to da je u pitanju tablet, tu je i kamera od 8 MP u gornjem desnom uglu zadnje strane, dok smo napred, na žalost i dalje u 2009. godini sa 720p kamerom veoma ograničenog kvaliteta i mogućnosti.

Napomenućemo i da se na desnom boku nalaze i Power taster sa integrisanim senzorom otiska prsta, kao i klackalica za regulaciju jačine zvuka, te maleni otvori dva veoma glasna zvučnika.

Tastatura i tačped

Tastatura, koja se ponaša kao zaštitni deo ekrana je presvučena mekanim materijalom, ali je dovoljno čvrste konstrukcije da omogućava udobno kucanje pod finim nagibom. Hod tastera je veći nego što smo očekivali, a dimenzije tačpeda su u skladu sa raspoloživim prostorom. Površina oko tastera i tačpeda je reljefna i blago gumirana, prijatna na dodir i vrlo praktična, jer ne zadržava prljavštinu, što ne možemo reći za poleđinu tastature.

Tastatura je, uprkos dimenzijama i prirodi uređaja smeštena u kadicu, pa tasteri imaju hod od 1,7 mm, a tu je i tri nivoa RGB osvetljenja, sa Aura Sync podrškom. Moguće je korišćenje pod uglom ili položeno, kako vam više odgovara. Povezivanje se obavlja jakim magnetima, pa je dovoljno da samo približite tastaturu laptopu, da bi ona sama pronašla savršenu poziciju.

Ono što nam se nije previše svidelo je činjenica da tastatura ima slab kontrast između tastera i oznaka na njima, što vas tera da vam pozadinsko svetlo stalno bude uključeno, i da vam dodatno troši bateriju. Sa druge strane, Aura Sync i RBG podrška omogućavaju prilagođavanje osvetljenja i za najzahtevnije korisnike.

Raspored tastera je korektan, sa nekim kompromisima i ASUS insistiranjem da se izbaci Print Screen taster i da se umesto njega koristi naprednija verzija integrisana u F6 funkcijski taster.

Sam tablet/laptop bez tastature teži 1,18 kg, sa tastaturom stižemo na oko 1,5 kg, dok adapter sa kablovima teži malo više od 400 grama, što nas dovodi do ukupne težine od malo ispod 2 kg za ceo paket.

Ekran

13,4-inčni IPS ekran osetljiv na dodir na našem test primerku ima 1920x1200 piksela rezolucije, sa 16:10 odnosom stranica. Svetlina panela je deklarisana na 500 nita, smeštajući ga u grupu svetlijih, što prilično pomaže sa refleksijom kod ekrana osetljivih na dodir. Brzina osvežavanja je deklarisana na 120 Hz, što je super za igre. Postoji i model sa 4K panelom, ali kada se uzme u obzir GeForce RTX 3050 Ti grafika, mislimo da je FullHD bolji izbor.

Subjektivni osećaj je da je ekran prilično svetao, dovoljno oštar, sa živim bojama i jakom kontrastom. Napomenućemo i da je podrazumevani osvežavanje od 120 Hz dostupno samo na punjaču, i da se na bateriji ekran automatski prebacuje na 60 Hz. Međutim, poznata Armoury Crate aplikacija nudi mogućnost isključivanja opcije koja se zove "Energy saving panel", nakon čega će osvežavanje stalno biti 120 Hz, što je posebno vidljivo kada puno skrolujete.

ASUS Armoury Crate
Izvor: SmartLife/Marko Nešović

Kada vam je aktivna "Energy saving panel" opcija, prilikom uključivanja na punjač i isključivanja ekran će se zacrneti na sekund, što označava prebacivanje sa 60 na 120 Hz i obratno.

ASUS je implementirao Intel AX210E mrežnu karticu koja obezbeđuje podršku za najnoviju Wi-Fi 6E tehnologiju, naravno ukoliko imate odgovarajući ruter koji podržava ovu specifikaciju. Tu je i Bluetooth 5.2, moderni standard bežičnog povezivanja male potrošnje za najrazličitije periferije.

Možda će vas zanimati

Kada bi vam neko rekao da neki laptop ima prejake komponente, da li biste mu poverovali? ROG Flow Z13 dolazi sa Alder Lake Core i9 12900H procesorom (12. generacije), u kombinaciji sa laptop verzijom GeForce RTX 3050 Ti grafike i 16 GB radne memorije. Druge dve varijante dolaze sa Core i7 12700H i GeForce RTX 3050 te Core i5 12500H i Iris Xe grafikom.

Ozbiljne performanse i ozbiljna potrošnja

Naš model dolazi u najjačoj verziji, koja može da povuče i do 150 W (115 CPU i 35 GPU) struje kada je opterećen. Da li je ugrađivanje ovako jakog procesora i grafike u ovako tanko kućište hrabrost ili ludost ostavićemo vama da procenite. Ono što treba da uzmete u obzir je da moderni procesori rade na dinamičkim frekvencijama, odnosno podižu svoj radni takt sve dok im to dozvoljava termalni okvir. Ovo znači da bolje hlađenje omogućava da procesor duže vreme radi na višem radnom taktu, i da jak procesor ima smisla samo ako je hlađenje dobro.

Takođe treba napomenuti da je Armoury Crate centralna aplikacija ovog uređaja, jer omogućava zaobilaženje Windows ograničenja po pitanju uštede potrošnje, a tu je MUX prekidač koji omogućava forsiranje rada samo jedne grafike. U regularnim uslovima, hibridno grafičko rešenje će paliti RTX 3050 Ti samo kada mu zatreba, a taj okidač se podešava odabirom profila u Armoury Crate aplikaciji.

Snaga "do daske"

Sam Core i9 12900H je procesor koji ima 14 jezgara, od kojih su 6 performance tipa i 8 efikasnih, što znači da procesor ima 20 logičkih jezgara (samo performance jezgra podržavaju HyperThreading). Interesantno je da ovaj procesor može da troši i neverovatnih 115 W, što je verovatno rezervisano za laptopove sa mnogo boljim hlađenjem, ali je ASUS rekao "ma važi" i "odvrnuo" potrošnju "do daske", kako bi procesor što duže mogao da radi na višim taktovima, makar i po cenu veće potrošnje.

Primera radi u Cinebench R23 aplikaciji procesor je pod opterećenjem radio na preko 4 GHz i trošio svih raspoloživih 115 W oko tridesetak sekundi, da bi posle toga potrošnja pala na oko 55 W, što je i dalje prilično, a radna frekvencija na ispod 3 GHz, obarajući performanse za oko 25% u poređenju sa inicijalnim skokom.

M.2 SSD od 1 TB prikazao je dobre performanse, uprkos malim dimenzijama drajva (2230), jer je u pitanju PCIe 4.0 SSD. Sekvencijalne brzine čitanja i upisa su lepo prelazile 3300 MB/s, što je i više nego dovoljno za svakodnevni rad i brzo učitavanje nivoa u igrama.

CrystalDiskMark rezultati testova
Izvor: SmartLife/Marko Nešović

Jaka grafika

GeForce RTX 3050 Ti čip integrisan na matičnu ploču Flow Z13 laptopa deli svakodnevne poslove sa Intel Xe G7 grafikom, poznatom iz Core i7 mobilnih procesora prethodne generacije. ASUS se odlučio za najslabiju verziju 3050 Ti sa TDP-om od samo 35 W, uz opciju da procesor, ukoliko je moguće oslobodi dodatnih 5 W potrošnje za GPU. Grafika na raspolaganju ima 4 GB GDDR6 video memorije.

Iako konkretna verzija RTX 3050 Ti spada u najslabije po pitanju performansi, jer ima ograničeni TDP, upravo zahvaljujući njemu performanse su stabilne i na dužim testovima. Kada su u pitanju novije igre možete računati na oko 60 frejmova u Shadow of the Tomb Raider, sa svim podešavanjima na maksimum. Resident Evil: Village je malo manje zahtevan i u njemu u 1080p, sa svim podešavanjima na maks. imamo prosečnih 92 fps. Za one koji vole više akcije, jurnjave i demone iz druge dimenzije Doom Eternal, doduše na srednjem nivou grafičkih podešavanja u proseku pokazuje kao i Resident Evil: Village. Marvel’s Guardians of The Galaxy na Medium profilu prikazuje odličnih 121 frejmova po sekundi u proseku, što je i više nego dovoljno za udobno igranje, dok Witcher 3 pojačan na High ima veoma igrivih 75 fps u proseku.

Aktiviranjem eksterne Radeon RX 6850M XT grafike, performanse u ovim igrama su znatno bolje. Shadow of the Tomb Raider sada ima preko 150 fps, RE: Village oko 140 fps, dok Doom: Eternal na istim podešavanjima (medium) umesto 90 sada ima duplo više frejmova. Guardians of The Galaxy na Ultra (maksimalnim) podešavanjima ima 175 frejmova, dok Witcher 3 i na Ultra podešavanjima sada ima 117 fps.

The Guardians of the Galaxy benchmark
Izvor: SmartLife/Marko Nešović

Ono što je takođe jako bitno je grejanje. Naime, dobra stvar kod ROG Flow Z13 je što je tastatura uvek hladna, šta god da radite na njemu, ali igranje ume da bude problematično, jer se tablet jako brzo prilično zagreje. Sistem hlađenja je veoma napredan i Flow Z13 poseduje dva ventilatora i parnu komoru. S obzirom na hardver koji poseduje i dimenzije kućišta, buka koju prave ventilatori je mnogo manja od očekivane. Ono što nije dobro je činjenica da se i pod malim opterećenjem ventilatori prilično brzo zavrte na visokom broju obrtaja, što nije pohvalno. Dobro je što se ventilatori vrlo brzo vrate u normalu čim opterećenje prestane.

Još snage sa XG Mobile

Ovde je vreme da pomenemo i karakteristike eksterne grafike - XG Mobile eGPU-a. Ovo je ASUS rešenje za dodavanje snage vašem računaru kada interni hardver nije dovoljan. Mi smo dobili eksternu Radeon RX 6850M XT, a ASUS u ponudi ima i verzije sa RTX 3080, pa je svakom ostavljeno na volju da bira ono što voli i za šta ima dovoljno novca. Primera radi, verzija laptopa koji smo mi testirali koštaće kod nas oko 2300 evra, i to bez eksterne grafike. Za Radeon RX 6850M XT treba doplatiti još oko 1000 evra, dok verzija sa RTX 3080 košta još 1560 evra.

XG Mobile eGPU poseduje svoj interfejs i kompatibilan je samo sa laptopovima koji ga imaju, a ASUS kaže da je to zato što nijedan drugi port ne može da obezbedi dovoljan protok potreban za grafičke karte ovih performansi. Eksterna grafika se povezuje krajnje jednostavno i Armoury Crate je momentalno prepoznaje, aktivirajući je kao primarni adapter. Dobra stvar je što XG Mobile eGPU radi i prosleđivanje napajanja, pa ukoliko je laptop povezan na eksternu grafiku, ne treba mu dodatno napajanje, čime se eliminišu dodatni kablovi na stolu.

Kada se poveže i optereti eksterna grafika ume prilično agresivno da aktivira hlađenje. Kao i laptop, i on ima svoje postolje, koje se jednostavno izvlači i omogućava kućištu da stoji uspravno. Hlađenje funkcioniše kao na klasičnoj grafičkoj karti: na boku je jedan ventilator koji uvlači vazduh i duva ga preko hladnjaka nazad kroz masivne otvore, tik iznad kabla za povezivanje.

Veliki broj dodatnih portova

Zahvaljujući zasebnoj konekciji brzoj XG Mobile eGPU ima gomilu portova, pa se može koristiti kao svojevrsno čvorište. Na njemu se nalaze četiri USB porta, LAN, HDMI i DisplayPort, tako da se broj povezanih uređaja i periferija može znatno povećati i rasteretiti Flow Z13 od kablova.

Izvor: Stefan Stojanović

Kada se poveže eksterna grafika, Flow Z13 se blago rasterećuje, usmeravajući svu raspoloživu snagu na moćni CPU, pa je i zagrevanje manje. Najveću buku i grejanje pravi eksterna grafika, dok je, u zavisnosti od opterećenja i gornji deo Flow Z13 prilično topao.

Nedovoljno jak punjač

Sa druge strane, kada se ne koristi eksterna grafika, a laptop/tablet se optereti potrošnja od oko 150 W treba odnekud da se nadomesti. U paketu sa laptopom dolazi USB C punjač snage 100 W, što nam ostavlja oko 50 W koje moramo odnekud nadomestiti. U tim trenucima kada procesor i grafika vuku maksimalnu količinu struje, laptop napajanje dobija iz baterije, koja se prazni iako je sve vreme na punjaču. Posle konzistentnog opterećenja, ta potrošnja pada, pa punjač uspeva da se izbori sa razlikom, ali ne u prevelikoj meri, pa nam nikako nije jasno zbog čega ASUS uz ovaj uređaj ne isporučuje jači punjač.

Osrednja baterija

Baterija kapaciteta 56 Wh na našim testovima uspela je da obezbedi 5 sati i 24 minuta video reprodukcije sa aktivnom Wi-Fi konekcijom i svetlinom smanjenom na malo ispod 50%. Ekran je veliki potrošač, pa ako ga držite na maksimumu, i office poslovi znače da ćete punjač morati da jurite na 3 do 4 sata, u zavisnosti od toga šta radite i koliko je opterećenje drugih komponenata.

Punjenje, sa druge strane traje oko sat i po vremena kada se laptop ne koristi, ali brzo punjenje uspe da nagura 50% baterije za oko pola sata. Ako planirate da se igrate, RTX 3050 Ti je fin potrošač, pa ne treba da planirate partije duže od 45 minuta, jer je toliko maksimum ukoliko vam je baterija na početku bila na 100%.

Neobičan

ASUS ROG Flow Z13 je uređaj koji je na nas ostavio vrlo pomešan utisak. Spada u kategoriju gejming tableta, zajedno sa ne mnogo uređaja na svetu, a za to postoji dobar razlog – moćan hardver zahteva dobro hlađenje. Međutim, ASUS je uspeo da sve iznenadi i njihov sistem hlađenja je zaista impresivan kada se uzme u obzir to šta sve treba da ohladi i koliko se te komponente greju.

Dodajte na sve to i izuzetan dizajn, odlična rešenja u vidu kvalitetne tastature sa jakom magnetnom bravom, dobar ekran sa visokom stopom osvežavanja i stabilne performanse i pod opterećenjem i jasno je da je ASUS dobro promislio kada je projektovao ovaj uređaj.

Ono gde nisu baš najbolje promislili je punjač, koji jednostavno ne obezbeđuje dovoljno struje za potrebe ovog laptopa. Možda bi i verzija sa Core i7 bila bolje izbalansirana po pitanju CPU/GPU snage, jer se čini da je ASUS projektovao ROG Flow Z13 kao uređaj uz koji ćete obavezno da nabavite i XG Mobile eGPU.

Izvor: Stefan Stojanović

Nije kao drugi

Ukoliko Flow Z13 posmatrate kao klasičan uređaj, nećete videti sve prednosti od mnogobrojnih "ali" kompromisa koji će vam se isprečiti na putu. Međutim, Flow Z13 nije klasičan ni po jednoj svojoj karakteristici. Niti je u pitanju tablet, niti laptop, a hardver unutra pre leži nekoj desktop mašini nego laptopu, a kamoli tabletu. Sistem hlađenja je impresivan u svakom smislu, i predstavlja tehnološku demonstraciju kompanije ASUS, koja je još jednom pokazala da ima snage da napravi nešto što u ovom trenutku niko drugi ne može i ne ume.

ASUS ROG Flow Z13 nije jeftin, a ako planirate da uz njega nabavite i jaku grafiku, ceh može da stigne jako blizu 3000 evra, što je više od 6 prosečnih plata u Srbiji. Međutim, Flow Z13 i nije namenjen nekome ko radi za prosečnu platu u Srbiji, on je specifičan uređaj namenjen specifičnim kupcima, onima koji vole da budu prvi u svemu, onima koji se ne plaše tehnoloških proboja i čudnih uređaja koje niko ne koristi.

Nije za svakoga

ASUS ROG Flow Z13 je uređaj za nekoga kome su se svi smejali kada je pričao sa Nokia NGage telefonom naslonjenim bokom na uvo, za nekoga ko je nosio VR naočarekada drugi nisu ni znali da to postoji, za one koji su štampali delove za polomljeni nameštaj preko 3D štampača umesto čekanja da im to neko popravi, za one koji su spremni da odu korak dalje od svih.

Izvor: Stefan Stojanović

Za sve vas koji ste drugačiji, a takvi su uglavnom zavisni od dobrih igara, ASUS je napravio uređaj baš po vašoj meri – drugačiji, a opet dovoljno dobar da ne morate da pravite previše kompromisa da biste zaista uživali u njemu.

ASUS ROG Flow Z13 prednosti

  • Dizajn
  • Kvalitet izrade
  • CPU performanse
  • Odličan 16:10 IPS ekran na 120 Hz
  • Izuzetno dobro hlađenje
  • Odlični zvučnici
  • Postolje
  • Providni deo sa RGB svetlom
  • RGB tastatura
  • Podrška za eksternu grafiku

ASUS ROG Flow Z13 nedostaci

  • Napajanje nije dovoljno jako
  • Ne može da se koristi u krilu
  • Grafička bi mogla da bude bolja
  • Portovi
  • Poklopac XG ROG konektora se lako može izgubiti
  • Cena nije za svakoga
  • Grejanje

ASUS ROG Flow Z13 specifikacije

  • Ekran:13,4'' FHD 1920x1200 pix, 120 Hz, 30 ms, IPS, adaptivna sinhronizacija, osetljiv na dodir, MUX prekidač
  • CPU: Intel Core i9-12900H 2,5 - 5 GHz, 6P+8E jezgara, 20 niti, 35-115 W
  • RAM: 16 GB LPDDR5 dual channel
  • GPU: NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Laptop 4 GB GDDR6
  • SSD/HDD: 1TB M.2 2230 NVMe PCIe 4.0 SSD
  • Portovi: 1x 3,5 mm kombinovani audio džek, 1x USB 2.0 Type-A, 1x Thunderbolt™ 4 sa podrškom za DisplayPort/power delivery, 1x ROG XG interfejs, 1x čitač microSD kartica, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C sa podrškom za DisplayPort/power delivery/G-SYNC
  • Tastatura: Odvojiva chiclet sa RBG osvetljenjem
  • Tačped: Sa integrisanim tasterima
  • Kamera: 8 MP zadnja, 720p prednja
  • Zvučnici: 2x sa Smart Amp
  • Mreža: 802.11ax (Wi-Fi 6E) + Bluetooth 5.2 2x2
  • Baterija: 56 Wh, 4S1P, 4 ćelije Li-ion
  • Napajanje: Type C, 100 W, 20 V @ 5 A
  • Težina: 1,18 kg bez tastature
  • Dimenzije: 302 x 204 x 12 mm
  • Operativni sistem: Windows 11 Home
  • Cena: Oko 2300 evra

ASUS ROG XG Mobile GC32L

  • Grafička karta: AMD Radeon RX 6850M XT GDDR5 12 GB
  • Konekcija sa PC: ROG XG PCIe Gen 3 x8 i USB C
  • Portovi: 1x HDMI 2.0b, 1x DP 1.4 podržava G-SYNC, 1x LAN, 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x Čitač SD kartica
  • Napajanje: 330 W
  • Dimenzije: 217x165x32,6 mm
  • Težina: 1,2 kg
  • Cena: Oko 1000 evra