NAJPOPULARNIJE APLIKACIJE 2021. GODINE: Evo koja je dominirala u proteklih 12 meseci | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NAJPOPULARNIJE APLIKACIJE 2021. GODINE: Evo koja je dominirala u proteklih 12 meseci

Ispostavilo se da su najviše preuzimane one aplikacije o kojima se najviše priča, a zanimljivo je da se lista najpopularnijih u Sjedinjenim Američkim Državama donekle razlikuje od spiska najviše preuzimanih u celom svetu.

Baš kao i svake druge godine od kad su se pojavili pametni telefoni, i prošlu 2021. smo trošili na gledanje u aplikacije.

Neke su bile popularnije od drugih, a prikupljeni podaci pokazuju koje su građani širom sveta najviše preuzimali u prošloj godini.

Možda će vas zanimati

Kompanija Apptopia redovno objavljuje podatke o najviše preuzimanim aplikacijama, a 2021. i nije donela neka velika iznenađenja.

Ispostavilo se da su najviše preuzimane one aplikacije o kojima se najviše priča, a zanimljivo je da se lista najpopularnijih u Sjedinjenim Američkim Državama donekle razlikuje od spiska najviše preuzimanih u celom svetu.

Prikupljeni podaci uključuju i iOS i Android preuzimanja, a evo koje su aplikacije bile najpopularnije u celom svetu:

  1. TikTok (656 miliona preuzimanja)
  2. Instagram (545 miliona)
  3. Facebook (416 miliona)
  4. WhatsApp (395 miliona)
  5. Telegram (329 miliona)
  6. Snapchat (327 miliona)
  7. Zoom (300 miliona)
  8. Messenger (268 miliona)
  9. CapCut (255 miliona)
  10. Spotify (203 miliona)

Dakle, na spisku nema ničega što bi bilo koga iznenadilo, osim možda da je CapCut popularniji od Spotify aplikacije, ali je tako zbog toga što ga mnogi TikTok korisnici upotrebljavaju za sređivanje videa, a u vlasništvu su iste kompanije – ByteDance. TikTok je kao što se i očekivalo dominirao tokom 2021. godine, a samo je u Sjedinjenim Američkim Državama preuzet šest miliona puta više nego prošle godine, pa je prvi na listi najviše preuzimanih:

  1. TikTok
  2. Instagram
  3. Snapchat
  4. Cash App
  5. Zoom
  6. Messenger
  7. Facebook
  8. WhatsApp
  9. YouTube
  10. HBO Max
TikTok istorija
Izvor: Smart Life/ @Life Hack Lion

Na kraju bismo mogli da zaključimo da TikTok ne ide nigde, pa je kralj aplikacija u skoro svim delovima sveta. Da li je to dobro ili loše – odlučite sami.

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Možda će vas zanimati

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 3

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Zoran

Jedina aplikacija koja trosi bateriju i kad se koristi i kad se nekoristi,znaci nonstop vuce bateriju dok je telefon upaljen. Kao da vam je ukljucena lokacija ili navigacija

bole

tiktok je nastao kao kineska kopija tviterove vine aplikacije.kad je tviter ugasio vine,jer nije hteo da popularizuje taj sljam koji pravi kratke video gluposti,presli su na youtube,ali ni youtube nije hteo taj sljam pa je odmah promenio sistem koji favorizuje video koji je bar 10 minuta...i u tom prostoru se pojavila kinske verzija kineske kopije vine-a,dali su narodu ono sto su drugi hteli da izbegnu,a to je da svaki klipan moze da napravi video od par sekundi...

Predrag

@bole I sta je u tome tako katastrofalno? To sto kinezi u svemu polako prestizu Amere?