MODERAN PAS KOJI UČI: Robotsko štene Mini Pupper ne mora da jede i da se kupa, ali mora da se puni | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

MODERAN PAS KOJI UČI: Robotsko štene Mini Pupper ne mora da jede i da se kupa, ali mora da se puni

Ako vam živ ljubimac “ne radi posao“, onda bi vam robot mogao biti dobra zamena za kućnog ili dvorišnog psa.

 Mini Pupper robot pas Izvor: SmartLife / Mini Pupper

Sjecate li se robotskog psa koji je oduševio, ali i uplašio svet svojim “pametnim“ mogućnostima?

Sad imate vrlo sličnog, ali mnogo manjeg tehnološkog ljubimca, kojeg možete da naučite neke nove trikove.

Možda će vas zanimati

Na Kickstarter.com sajtu se pojavio novi tzv. open-source projekat Mini Pupper.

Robotski pas veličine malog šteneta u međuvremenu je već sakupio oko 245.000 dolara donacija.

To bi trebalo da bude jeftinija alternativa, ali ne i rival američkoj kompaniji za robotiku Boston Dynamics, čiji je robotski pas Spot zadivio ceo svet, ali čija cena počinje od vrtoglavih 74.500 USD.

Novi robotski pas Mini Pupper pridružuje se čoporu robotskih pasa, a tim koji ga razvija namerava da ga prodaje po daleko nižoj ceni. Mini Pupper olakšaće robotiku u školama, namenjen je entuzijastima, ali i svima koji žele da istražuju robotiku, istražujući istovremeno napredne funkcije dinamičkog robota.

U junu 2021. MangDang je objavio Mini Pupper na web sajtu Stanford Pupper u saradnji s Nejtanom Kaumom, izvornim tvorcem Stanford Pupper-a, kako bi na tržište doneli komercijalnog obrazovnog četvoronožnog robota po pristupačnim cenama, koje bi svako mogao da angažovano koristi za zabavno istraživanje i eksperimentisanje u vezi sa robotikom.

Mini Pupper koristi Ubuntu i ROS za upravljanje svojim FSN (Full Self-Navigation) sistemom, tako da se ne radi o zatvorenom projektu, nego potpuno otvorenom za dalje razvijanje. Pomoću unapred napravljene mape, koju sam izrađuje na osnovu iskustva, Mini Pupper može da odgovori na pitanja "Gde sam? Gde idem?" i slično, tako da se to čak može nazvati i tehnologijom samostalnog kretanja. Naravno, potrebno ga je pustiti da svojim običnim, 3D i Lidar kamerama prvo istraži i mapira prostor u kojem će se kretati.

Podržava OpenCV najnoviji modul 3D kamere nazvan OAK-D LITE, koji donosi “super moći prostorne veštačke inteligencije“. Pomoću ovog modula Mini Pupper može da prepoznaje i otkriva lica, osobe, objekte, pravi putanje kretanja i slično. Dužina robota je 209 milimetara, težak je svega 560 grama, ima ugrađenu bateriju kapaciteta 800 mAh, a procesor mu je Raspberry Pi 4B koji ima i ugrađen slot za SD karticu do dva gigabajta. Ekran s prednje strane je rezolucije 240 x 320 piksela i prikazuje animacije u monohromatskom stilu.

Ako poželite i sami možete da se uključite u Kickstarter kampanju i za 254 dolara da podržite ovaj projekat čime ćete postati prvi vlasnici Mini Pupper-a.

Cena malog psa robota u slobodnoj prodaji biće 940 dolara.

Kako vam se čini ideja o kućnim ljubimcima robotima?

Mini Pupper Robot Dog VIDEO
Izvor: MangDang

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Možda će vas zanimati

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA