Za razliku od TV serije, kompanija koja stoji iza Squid Game kriptovalute kaže da online turniri nisu opasni za igrače.
Kriptovalute koje nastaju kao posledica nekog popularnog, poput korejske TV serije koja je postala globalni fenomen vrlo često budu veoma popularne za rane investitore. Primera radi, da ste pre samo četiri dana imali Squid Game tokena (SQUID) u vrednosti od samo 1 dolara, jutros biste to mogli da zamenite za 3.000 dolara.
Cena SQUID novčića je 27. oktobra iznosila 1,2 centa, odnosno 0,012 dolara, da bi njena vrednost jutros (31. oktobra) stigla do neverovatnih 35 dolara, što je skok od skoro 300.000%. Veliki rast ove kriptovalute počeo je 28. 10. da bi se nastavio tokom 29. i 30. oktobra. i dostigao 35 dolara, vrednost po kojoj se sad prodaje.
Sa druge strane, SQUID i dalje nije izlistan ni na jednoj velikoj menjačnici, a mnoge od njih su izjavile da SQUID token nije prošao proces verifikacije, i da je potrebno da pazite kada investirate, jer postoji velika verovatnoća da je u pitanju prevara. Sa druge strane, ovako veliki rast nije zabeležen odavno u kripto svetu, pa je pomama za SQUID novčićima preko noći postala broj jedan tema.
Play to Earn
Umesto klasičnog sistema kopanja kriptovaluta, Squid Game tokene možete kupiti ili zaraditi igranjem online igara u kojima kao nagradu dobijate tokene, koji se posle mogu zameniti na menjačnicama za druge kriptovalute ili novac.
Ogroman skok u ceni SQUID tokena najverovatnije je posledica činjenice da je početak prvog online turnira zakazan za 1. novembar, što je sutra, pa se očekuje dodatni skok kada krene zarađivanje na turniru. Da biste učestvovali na turniru, potrebno je da uložite SQUID tokene, pa ne čudi što je zbog velike potražnje cena tokena naglo skočila.
Što više ljudi učestvuje, fond nagrada će biti veći, navodi se u manifestu SQUID tokena, dodajući da će 10% investicija se šalje na novčanik razvojnog tima, dok se 90% dodaje u fond nagrada za pobednika turnira. Kao i u seriji, može biti samo jedan pobednik turnira, ali, kako navode iz kompanije koja stoji iza SQUID kriptovalute, za razliku od serije, drugi igrači će ostati živi.
Kao i u seriji, turnir počinje sa 456 učesnika, i igra se pet igara iz serije: crveno svetlo - zeleno svetlo, rezanje oblika iglom, vučenje konopca, klikeri, preskakanje ploča i Squid Game.
Kako kupiti SQUID
SQUID token je moguće kupiti na decentralizovanim kripto menjačnicama kao što su SushiSwap ili Pancakeswap, ali je pre toga potrebno da na nekoj velikoj menjačnici kupite drugu kriptovalutu koju biste zamenili za SQUID. Na primer, odete na Binance ili CEX, kupite Bitcoin, Ethereum, BNB ili neki drugi novčić u vrednosti kojoj želite da kupite SQUID tokene. Kreirajte novi novčanik na Trust Wallet ili MetaMask, a onda prebacite kupljene kriptovalute na njega. Nakon toga je potrebno da taj novčanik povežete sa nekom od gore pomenutih menjačnica (SushiSwap ili PancakeSwap) i zamenite kriptovalute koje tamo imate za Squid tokene.
Previše dobro da bi bilo istinito?
Iako je SQUID token porastao strahovito za samo nekoliko dana, veliki broj korisnika prijavio je problem sa prodajom svojih tokena, jer nisu mogli da ih prodaju i zamene za druge kriptovalute. Nekoliko stvari ukazuje na problem: manifest je prepun gramatičkih grešaka, ekipa koja razvija ovaj token je potpuno nepoznata u kripto-zajednici, a i na zvaničnom sajtu piše da Ilon Mask podržava ovu kriptovalutu, što se pokazalo kao netačno.
Pump and dump
Veliki rast cene ovih tokena takođe može biti posledica novih investicija inicijalnih ulagača koji žele da zaštite svoje investicije i spreče klasičnu “naduvaj i prodaj” (pump and dump) taktiku, veoma popularnu kod novih kriptovaluta.
Iako vam ne možemo reći da kupite SQUID token ili da ga ne kupite, znajte da se niko nikada nije obogatio u kripto svetu tako što je igrao na sigurno, i da najrizičnije kriptovalute uvek donose astronomske profite, ali i isto takve gubitke.
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.