Evropski mesec sajber bezbednosti u Srbiji | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Evropski mesec sajber bezbednosti u Srbiji

Agencija EU za bezbednost mreža i podataka (ENISA) tokom oktobra sprovodi drugu po redu kampanju "Evropski mesec sajber bezbednosti", kojoj se od ove godine pridružuje i Srbija.

Naša zemlja će se ovoj kampanji pridružiti preko Registra nacionalnog internet domena Srbije (RNIDS).

Kampanja ima za cilj da promoviše sajber bezbednost među građanima kako bi promenili svoj stav prema takvim pretnjama, ali i da im pruži najnovije informacije kroz obuku i razmenu dobre prakse.

RNIDS će organizovati izložbu i panel diskusiju, u Galeriji "Ozon" u Beogradu, koje će biti otvorene za sve posetioce. "Istorija bezbednosti telekomunikacija - od dimnih signala do Interneta", biće otvorena 21. oktobra i na zabavan način prikazaće razvoj komunikacija na daljinu. Izložba je nastala u saradnji RNIDS-a sa "Diplo fondacijom", autor izložbe je Lazar Bošković, autor ilustracija Vladimir Veljašević, a dizajn izložbe kreirao je Orange studio.

Počev od praistorije, do današnjih dana, oduvek je bilo bitno sačuvati poverljivost komunikacije, neizmenljivost poruke i dostupnost prenosa. Sve ono što je nekada važilo i za dimne signale, golubove pismonoše, telegraf, telefon, radio i televiziju, danas je još važnije i složenije za Internet u savremenom bežično umreženom svetu.

Zatim će 22. oktobra biti održana panel diskusija "Sajber bezbednost sajber Srbije", u kojoj će učestvovati domaći stručnjaci iz svih oblasti značajnih za bezbednost na Internetu.

Biće razgovarano o značaju DNS sistema, koji čini osnovu komunikacije na Internetu i mogućim problemima izazvanim bezbednosnim propustima u tom sistemu.

Visokotehnološki kriminal sve više postaje i svakodnevna pretnja u savremenom načinu života običnih građana, pa će u okviru panela biti obrađen i kroz primere iz domaće sudske prakse.

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA