Kompanija koja je najviše doprinela razvoju 5G tehnologije, a ne sme da je koristi u svojim telefonima | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Kompanija koja je najviše doprinela razvoju 5G tehnologije, a ne sme da je koristi u svojim telefonima

Da međunarodno tržište nije fer je na svojoj koži osetila kompanija koja je najviše doprinela razvoju 5G tehnologije - Huawei.

 Huawei nova 10 Pro kamere uživo Izvor: SmartLife / Marko Čavić

U zavisnosti koga pitate, Huawei je ili kompanija koja je zbog uske povezanosti sa vladajućim strukturama Kine s dobrim razlogom predstavljena kao pretnja po nacionalnu bezbednost (pogotovo SAD), ili je kompanija kojoj su nepravedno uvedene sankcije, i trebalo bi je pustiti da se slobodno nadmeće na tržištu.

Ipak, čak ni najveći kritičari ovoj kompaniji ne mogu da ospore doprinos koji je dala razvoju 5G tehnologije, gde je apsolutni lider po broju 3GPP 5G inovacija (3GPP je grupa koja razvija standarde i protokole za mobilne telekomunikacije).

Analiza kompanije ABI Research, koju je objavio MyDrivers, pokazuje da je Huawei odgovoran za 15.266 odobrenih doprinosa 5G tehnologiji, odnosno 43.753 ukupnih doprinosa. Ovim brojem doprinosa, kineska kompanija je na vrhu liste, dok se iza nje nalaze velikani na polju telekomunikacija kao što su Ericsson (11.601 doprinosa) i Nokia (7.553 doprinosa).

 5G razvoj top lista Izvor: MyDrivers.com

Najvrednija kompanija koja se ne bavi razvojem 5G infrastrukture, već čipova, je Qualcomm. Kompanija iz San Dijega je četvrta na top listi, sa 5.523 doprinosa, a niže možemo naći Samsung, ZTE, Intel, vivo, MediaTek, Apple i brojne druge velikane.

Ironično, iako je Huawei najviše doprineo stvaranju 5G mreže, kompaniji nije dozvoljena proizvodnja telefona koji podržavaju ovu tehnologiju, ali i mnoge druge. Čak i kada Huawei obezbedi posebnu dozvolu za implementaciju čipseta na svojim uređajima, kao što je to Snapdragon 8+ Gen 1 na Mate 50 Pro i nedavno predstavljenoj P60 seriji, iz tih čipova je odstranjena mogućnost 5G povezivanja.

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Ovo ne smete propustiti

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 4

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

beogradska seljačina

Kome pa da veruješ, nijedan "velikan" ne ostavlja bakšiš ako ga ne obavezuje zakon, štaviše kontra.

Korisnik X

Huawei je dosao do samog vrha i pretekao sve po pitanju kvaliteta i najvise je bolelo SAD to sto su nezavisni i sve su sami proizvodili, jedino su koristili americki OS Android, cipove kao i svi uvozili iz Tajlanda koji je pod okupacijom SAD. SAD videvsi da su ljudi videli koliko je Huawei mocan, uplasili se da ce ugroziti njihov Apple i Samsung. U redu, Samsung je Korejski, ali je cela Juzna Koreja pod SAD i veliki prihod ide u SAD, tako da to je pod SAD. Huawei ukida Google servise i sabotira Huawei. Takodje SAD ubedjuje Nemacku "Leica" kompaniju da raskine ugovor sa Huaweiem. tj. ne ubedjuje, samo naredi, a Nemci moraju da slusaju kao i cela Evropa. Huawei nastavlja dalje... Pravi svoje procesore i svoj OS i na svom trzistu i dalje dominantan, a kinesko trziste je ogromno, tada SAD naredjuje Tajvanskoj kompaniji "TSCM" da blokira izvoz cipova Kini. Kina i dalje cuti i vredno radi. Huawei razvio 5G infrastrukturu koja je izuzetno kvalitetna i jeftinija u odnosu na Americki Qualcomm. Nemacka, Francuska, Italija kao i druge evropske zemlje sklapaju ugovor sa Huaweiem za izgradnju 5G infrastrukture. SAD kada je video da je Huawei mnogo vise trazen od Qualcomma, drz ne daj odmah pusta propagandu kako je Huawei vojno spijunska organizacija i zabranjuje svim evropskim drzavama da sklapaju ugovor sa Huaweiem i tako dolazi Americki Qualcomm na scenu 5G. Kina tek tada resila da zapreti vojno, tako sto zeli da oslobodi Tajvan od Americke okupacije i da Tajvanske firme mogu saradjivati sa kim one to same zele, a ne da im SAD odredjuje sa kim smeju, a sa kim ne. Za sada je ta Kineska pretnja i dalje smao pretnja, a na delu jos uvek nista. Toliko o SAD i evropskim drzavama koje su neme i ne smeju nista da kazu u vezi toga i svi cute i znaju da je nepravda, ali moraju da slusaju SAD. Imao sam puno Huawei telefona, a P30Pro mi je bio omiljeni. Niko nije pravio fotografije takve, a baterija koja je pri aktivnom koriscenju umela da izdrzi i po dva dana. I dalje smatram da je taj telefon neprevazidjen i da nije sabotiran Huawei, ko zna gde bi sada stigli. I dalje prave kvalitetne uredjaje, ali mnogi odustaju od kupovine, previsoke cene, a nemaju Google servis, a mnogim korisnicima to predstavlja problem i ako se vrlo lako resava taj nedostatak.

Ana

Jedini razlog za zabranu je sto se zapad uplasio da ce izgubiyi monopol. A kineza ima dovoljno da ignorisu sve sto im zabrane i da rade na svoju ruku. Ne znam zasto to Huawei trpi