Postoji određen broj ljudi, koji ima telefone marke iPhone i koji, prema pisanju američkih medija, ne žele da se viđaju sa onima, koji ne poseduju - iPhone ili koriste neki drugi telefon.
Prozirne plave oči, dobar izgled, šarm ili smisao za humor pojedinim ljudima, koji koriste iPhone, ne znače previše, počinje priču New York Post, naglašavajući dalje da postoji određen broj ljudi, koji ima telefone marke iPhone i koji ne žele da se viđaju sa onima, koji ne poseduju isti takav telefon!
Ako ste pomislili da je reč o mlađoj populaciji, novinarka ovog portala Hana Frišberg navodi da je reč o odraslim ljudima, kojima je "bitna boja balončića u porukama". U slučaju da ne znate o čemu je reč, vlasnici iPhone-a kad pišu jedni drugima boja njihove poruke je plava. Ako se vlasnik iPhone-a dopisuje sa vlasnikom Android-a, boja poruka je zelena, a to je izgleda veoma bitno pojedincima, pa na temelju toga odlučuju da ne žele da se zabavljaju sa "takvim osobama".
"Ako poruka nije plava neću da gubim vreme i flertujem s tom osobom. Pitam se zašto ta osoba nema iPhone", rekla je Kejti MekDonou, jedna sagovornica.
Pročitajte i ovo: Novi iPhone i ZVANIČNO neće biti s ove PLANETE! (VIDEO)
Iako su Android uređaji dominantni na tržištu, milenijalci imaju neobičnu povezanost s Apple-ovim proizvodima i vezani su za njih mnogo više, nego vlasnici uređaja drugih robnih marki, a to je pokazala i analiza sprovedena prošle godine. Mnogi su tu povezanost pripisivali tzv. Apple-ovom ekosistemu, koji bi najbolje mogao da se opiše kao sistem aplikacija i usluga, koje vlasnike Apple-ovih uređaja teraju da zbog komfora ostaju verni brendu.
Međutim, neki su ovo očigledno odlučili da to podignu na viši nivo.
Toj grupi ljudi pripada i Kejti (23), koja tvrdi da je komunikacija s vlasnicima Android telefona otežana iz nekoliko specifičnih razloga. Ona voli da vidi tri tačkice koje se pojavljuju kad druga osoba piše, voli da vidi i obaveštenje da je poruka isporučena i mogućnost da na poruku odgovori s "haha" ili srcem. "Odbija me, ako vidim da nemaju iPhone. Na Tinder mreži ćemo razmeniti brojeve i kad to učinim, uvek se nadam da će poruke biti plave. To mi je olakšanje", objašnjava ona.
Ali, ako ste pomislili da je ovo sve, varate se, prenosi Tehnopolis. Kad je studirala, njen tadašnji dečko prešao je s iPhone-a na Android i to im je otežalo komunikaciju i s vremenom stvorilo razdor između njih. Njihova ljubav nije mogla da nadjača razlike u pametnim telefonima.
"Mislim da je to bio trenutak kad je naša veza krenula nizbrdo", priseća se Kejt.
Džejkob Landsmart (23) je vlasnik Android telefona i svestan je ovog trenda, ali i toga da bi mu ovaj snobizam mogao smanjiti šanse kod nekih partnerki. "To je definitivno nešto čega se pomalo bojim", iskren je. Iako kaže da ga prijatelji ponekad zadirkuju zbog toga kako njegove poruke s Android telefona izgledaju u grupnom dopisivanju, tvrdi da bi mu osoba bila odbojna u slučaju da joj iskreno smeta to što ima drugačiji telefon. "Ako neko želi da me postidi zbog vrste telefona, onda ta osoba nije ni vredna mog vremena", rekao je.
Neki tvrde da je Apple namerno uradio različite boje u porukama kako bi "obeležio korisnike Android sistema". "Uveren sam da je to namerno stvoreno kako bi se kod korisnika stvorio osećaj pripadnosti", rekao je profesor Grejson Erl i dodaje da su u Apple-ovom iMessager-u poruke s Android-a namerno "ružne kako bi izgledale lošije".
On ipak dodaje da nije opterećen vrstom telefona, nego aplikacijama, koje kvalitetno štite privatnost podataka i u šali dodaje: "Ako ne koristite dobru enkripciju u komunikaciji, ne verujem da možemo da budemo zajedno".
A svi mi ostali nadamo se da je baš sve ovo neka uvrnuta šala!!!
Ili vi, možda mislite drugačije?!
Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.