Jednostavni i brzi trikovi koji rade!
Pametni telefoni i drugi uređaji sa ekranima osetljivim na dodir pravi su magnet za ogrebotine, pa će se pre ili kasnije, osim ukoliko ne koristite zaštitne folije, a mnogi ih ne koriste, one i pojaviti
Sa onim dubljim ogrebotinama ćete morati da naučite da živite ili da menjate ekran, ali one manje možete da uklonite na jedan od sledećih načina.
Ipak pre svega vodite računa o merama predostrožnosti, naravno!
Prvo isključite telefon i nemojte ga puniti dok se bavite saniranjem ogrebotina, posebno dok koristite tečna sredstva za poliranje i brisanje.
1. Pasta za zube
Istisnite malo paste za zube (veličine zrna graška) na mekanu, po mogućstvu mikrofiber krpu i nežnim, kružnim pokretima, bez previše pritiska, prelazite preko mesta na kojem su se pojavile sitne ogrebotine. Ukoliko se ogrebotine vide i dalje ponovite postupak.
Nakon što završite sa procedurom reparacije obrišite ekran vlažnom krpom i uklonite višak paste sa drugih delova telefona kako se ne bi skorila i zadržala na njima.
Savitljive ekrane ne pritiskajte noktima i brišite ih isključivo tek-tek vlažnom krpom, nikako drugačije!
2. Paste za uklanjanje automobilskih ogrebotina
Viđamo ih na TV prodaji i mogu se kupiti u bilo kojoj prodavnici auto kozmetike.
Nisu skupe, a lako se nanose (mekom krpom) na displej telefona, takođe kružnim poketima, i mogu značajno da redukuju dubinu i broj ogrebotina.
3. Soda bikarbona
Pomešajte sodu bikarbonu i vodu u sledećoj razmeri: dve trećine sode bikarbone i jednu trećinu vode. Mešajte dok se ne formira gusta pasta.
Mekom krpom zrno paste nanesite na displej telefona i kružnim pokretima prelazite preko ogrebotina. Višak paste skinite vlažnom krpom i ispolirajte displej.
4. Puder za bebe
Funkcioniše na isti način kao i soda bikarbona, ali je nežniji. Ostatke produvajte fenom i
Pročitajte i kako osušiti mokar telefon!
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.