METAVERZUM KAO PRILIKA ZA MILIONSKE ZARADE: Investitori kupuju virtuelna imanja | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

METAVERZUM KAO PRILIKA ZA MILIONSKE ZARADE: Investitori kupuju virtuelna imanja

Tu su i drugi metaverzumi – kompanija Republic Realm je potrošila 4,3 miliona dolara na parče zemlje u metaverzumu The Sandbox, koji je napravio Atari.

 Decentraland Izvor: Smart Life/ Decentraland

Mataverzum kompanije Meta (do skoro Facebook) nije izmislio ništa novo – različiti metaverzumi već postoje, a investitori na njih troše ogromne sume novca.

To znači da kupuju ono što ne postoji u stvarnosti, dok platforme kao što je Decentraland zarađuju milione dolara.

Možda će vas zanimati

Decentraland je open-source 3D platforma koja je zapravo virtuelni svet, a korisnici mogu da kupuju virtuelne parcele, koje su u stvari NFT, podržan MANA kriptovalutom.

Izmišljeni svet se razvija još od 2015. godine, a kada je lansiran 2017. godine „imanja“ su koštala tek 20 dolara (jedan MANA token je u to vreme vredeo 0.002 dolara).

Na prvoj Decentraland mapi po imenu Genesis City je postojala 90.601 parcela, pa je kompanija još te 2017. zaradila 26 miliona dolara. U aprilu 2021. godine, kada je NFT počeo da bude popularan, parcele su koštale od šest do sto hiljada dolara. Time je dokazano da virtuelni svet može da bude unosan, ali mnogi smatraju da se radi o finansijskom mehuru koji će jednog dana da eksplodira.

Koncept u kojem se velike sume novca daju za imanja koja ne postoje je još uvek nov, pa se ne razume lako. Od početka 2022. godine ove parcele su sve popularnije, pa neki investitori plaćaju milione dolara za lažnu zemlju, u nadi da će je razviti u nešto što će im doneti više novca nego što su potrošili.

Kompanija Meta je „dodala ulje na vatru“, nakon što je najavila VR svet koji će se fokusirati na društvene odnose. Tu su i drugi metaverzumi – kompanija Republic Realm je potrošila 4,3 miliona dolara na parče zemlje u metaverzumu The Sandbox, koji je napravio Atari.

Plaćaju milione za imanja u Metaverzumu
Izvor: Smart Life/ @CNBC

Eksperti upozoravaju da se ne investira u metaverzume, ukoliko investitor nije spreman da taj novac izgubi. Ipak, ko ne reskira, taj i ne profitira. Ko zna, možda se uskoro preselimo u kuće koje ne postoje.

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Možda će vas zanimati

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 2

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Kimi Alcatraz

Odavno je doslo vreme de*ila. Jos negde od 2016.

bole

@Kimi Alcatraz moras da izadjes iz kutije da shvatis koliko je to pametna investicija.da kupis lokal u centru newyorka platices vise,imaces vise problema a imaces manji broj potencijalnih kupaca,nesto najblize je da su platili 4miliona za dobro ime domena,sto je nista u poredjenju sa tim koliko mogu da zarade...