NAJBRŽI INTERNET IKADA: Napredna optička tehnologija duplirala brzinu na 319 terabita | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NAJBRŽI INTERNET IKADA: Napredna optička tehnologija duplirala brzinu na 319 terabita

U Japanu je oboren rekord za najbrži internet!

  Izvor: SMARTLife/ Unsplash/ Thomas Jensen

Nacionalni institut Japana za informacije i tehnologiju (NICT) je oborio rekord kada je u pitanju brzina interneta.

Oni su skoro duplirali rezultat prethodnog rekorda (178 terabita po sekundi) koji su postavili inžinjeri iz Japana i Ujedinjenog Kraljevstva.

Možda će vas zanimati:

Novi postavljen rekord najveće brzine interneta je neverovatnih 319 terabita po sekundi! Test brzine je obavljen u laboratoriji gde se koristila napredna optička tehnologija. 

Mnogi optički kablovi sadrže jedno jezgro i puno obloga ili pokrivača za zaštitu podataka u sebi. NICT sistem je koristio eksperimentalni nit od optičkog kabla sa četiri jezga smeštena u kabl otprilike veličine standardne optičke linije.

NICT je slao podatke kroz namotane delove optičkih vlakana (fiber) koji su simulirali rastojanje prenosa od 3.000 kilometara bez degradacije signala ili brzine. Kao što je to slučaj sa mnogim ovakvim eksperimentima, može da prođe dosta vremena pre nego što ovaj performans ima značajan uticaj. Iako bi vlakno sa četiri jezgra radilo sa postojećim mrežama, taj sistem može lako da bude veoma skup. Veće su verovatnoće da će se ista koristiti za velike mrežne projekte gde je kapacitet važniji od troškova.

Tim istraživača veruje da je primarna inovacija ovde baš taj novi razvijeni optički kabl sa četiri jezgra. On je približno iste veličine kao standardni optički kabl, a NICT smatra da može veoma lako da se implementira u postojeće sisteme kako bi se značajno povećala brzina interneta, prenosi Motherboard. Njihova želja je da ona stigne i u tehnologije koje su "iznad 5G"

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Pročitajte i ovo:

Tagovi

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA