Cyberpunk 2077 od početka nije mogao da se pokreće na Xbox ili Playstation konzolama zbog velikog broja grešaka, što je na kraju donelo gubitke.
Igra Cyberpunk 2077 se još od lansiranja suočava s brojnim problemima i velikim greškama.
Investitori od početka nisu zadovoljni zbog toga, budući da igre koje ne mogu da se igraju obično ne donose zaradu.
Upravo je zbog toga grupa onih koji su u igru uložili pre godinu dana podnela tužbu protiv studija CD Projekt Red, u čijem su središtu optužbe zbog lošeg stanja u kojem je naslov bio još na početku.
Cyberpunk 2077 od početka nije mogao da se pokreće na Xbox ili Playstation konzolama zbog velikog broja grešaka, što je na kraju donelo gubitke.
Uprkos što je lansiranje odlagano nekoliko puta, igra je do korisnika 10. decembra 2020. stigla prepuna rupa. Problemi su počeli odmah, pa su developeri već 14. decembra ponudili povraćaj novca zbog propusta koji su razljutili gejmere širom sveta. Problemi su najviše pogodili nove PS4 i Xbox One, a kreatori su u izvinjenju objasnili da je trebalo da obrate više pažnje na optimizaciju za ove konzole.
Još tada se isticalo da nije neobično da se nove igre pojave s greškama, posebno ako je godina proizvodnje kompleksna kao što je to bila 2020, koja je zbog pandemije donela brojne izmene u svim granama industrije. Problem je u tome što se nije radilo o sitnim propustima, već o krupnim, koji su potpuno zasenili objavu dugo očekivanog naslova. Pretpostavlja se da je CD Projekt Red hteo da izbegne još jedno odlaganje, pa je igru objavio pre vremena. Odluka se u to vreme pokazala kao pogubna.
U tužbi stoji da je Sony zbog problema igru uklonio iz PlayStation prodavnice, pa je velikom broju igrača vraćen novac. Dodaje se da su investitori pretrpeli finansijski udar, a zato što su verovali u planove i obećanja developera. Dvanaest meseci kasnije stigla je vest o poravnanju, budući da je CD Projekt pristao da plati 1,85 miliona dolara, uz obrazloženje da bi nastavak suđenja svima doneo još veće finansijske gubitke.
Igra na koju se dugo čekalo, a koja je stigla s puno propusta, u poslednje vreme beleži i neke uspehe, ali je neophodno da se pre toga regulišu gubici iz prethodnog perioda. Uspeh je između ostalog i kazna od 1,85 miliona, ako se zna da je kompanija u 2020. godini zaradila oko 303 miliona dolara.
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.