Google Art Project promoviše umetnost Srbije | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Google Art Project promoviše umetnost Srbije

Google je najavio partnerstvo sa Spomen-zbirkom Pavla Beljanskog proširujući tako svoj projekat Art Project i na Srbiju.

Zahvaljujući ovoj saradnji, svetskoj i domaćoj javnosti pružen je uvid u izbor od 50 vrhunskih umetničkih ostvarenja nacionalne kulturne baštine koji se čuvaju u ovoj instituciji. Reprezentativna dela srpske umetnosti prve polovine 20. veka iz kolekcije Pavla Beljanskog i na ovaj način potvrđuju svoje mesto u društvu svetske umetničke baštine.

Partnerstvo je deo globalnog projekta širenja, koje sada obuhvata 180 partnera u preko 40 zemalja. Najnovija širenja obogatila su kolekciju za više od 10% čime se ukupni broj objekata visoke rezolucije popeo na preko 35,000.

Projekat obuhvata niz institucija, velikih i malih, veoma poznatih i manje tradicionalnih. Zahvaljujući tome, sada svi mogu pretraživati savremena dela Muzeja moderne umetnosti u Istanbulu ili se diviti delima iz Galerije Umetnosti Južne Australije (čijih je gotovo 600 predmeta obuhvaćeno) ili pristupiti bogatstvima poznate palate Palazzo Vecchio u Italiji. U ovom širenju, kolekciji su pridodati i neobične lokacije kao što su Nacionalni Balet Kanade, pre-Kolumbovska umetnost Perua , i dekorativna umetnost Čilea.

Projekat „Art Project“ je otelotvorenje posvećenosti kompanije Google približavanju kulture i interneta i napora ka omogućavanju pristupnosti kulturnim sadržajima najširoj mogućoj publici. Pod pokorviteljstvom Kulturološkog Instituta, Google je omogućio slike visoke rezolucije Svitaka Mrtvog mora, digitalizovao arhive poznatih ličnosti kao što je Nelson Mandela, i učinio dostupnim istorijske arhive u formi online izložbe.

Posetite Google Art Project stranicu sa Spomen-zbirkom Pavla Beljanskog na internetu.

(MONDO)

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA