KUPUJETE BEŽIČNE SLUŠALICE? Isprobali smo 4 najčešća modela, od najjeftinijih do premijum, i evo koje smo odabrali | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

KUPUJETE BEŽIČNE SLUŠALICE? Isprobali smo 4 najčešća modela, od najjeftinijih do premijum, i evo koje smo odabrali

Da li ćete kupiti bežične slušalice sa ili bez silikonskih navlaka, jeftinije ili skuplje zavisi od onoga što vam je potrebno, a mi ćemo pokušati da vam pomognemo prilikom izbora.

  Izvor: SmartLife / Huawei

Kupovina novih bežičnih Bluetooth slušalica ne mora da bude stresna aktivnost, ali mnogi korisnici prosto su zbunjeni ogromnim izborom i vrlo sličnim modelima koji su u ponudi.

Da biste napravili nepogrešiv izbor prvo bi trebalo da sastavite spisak funkcija koje od bežičnih slušalica tražite tj. koji vam je neophodan, ali bi trebalo da znate i šta vam nije potrebno, jer se svaka dodatna mogućnost i naplaćuje, što je i logično.

Možda će vas zanimati

Zato, prvo razmislite o stvarima koje moraju biti na spisku vaših novih slušalica i na osnovu njega i krenite u izbor novog para bežičnih slušalica, koje ćete svakako koristiti dok god to budete mogli.

Današnje slušalice morale bi da budu udobne za višesatno nošenje, da ne iritiraju uvo, da svakako budu kvalitetnog zvuka, da sadrže ANC tj. aktivno ili makar hibridno potiskivanje buke, lake kontrole dodirom (tapkanjem ili pritiskanjem), da im je autonomija makar nekoliko sati i da se brzo pune, ali i da su vodootporne kako biste bez problema mogli da ih nosite na treningu ili kad vas iznenada uhvati pljusak.

Dodatno slušalice, koje se prodaju po višoj ceni, nude opcije kakve su uparivanje sa dva uređaja istovremeno, automatsku detekciju nošenja, mogućnost da se iskoriste kao dodatni izvor zvuka tokom snimanja videa kamerom na telefonu na koji su prikačene, lociranje u slučaju da ih izgubite, testiranje ušnog kanala, ažuriranje softvera itd.

Takođe, postoji više vrsta slušalica. Open-fit modeli su vrlo popularni i ne sadrže silikonske nastavke u nekoliko veličina. Nisu za svako uvo i nekim korisnicima je problem da ih dugo nose. S druge strane slušalice sa silikonskim nastavcima obično bolje izoluju zvuk od spoljne buke, moguće je koristiti tačno određene nastavke u veličini idealnoj za uvo i najčešće čvršće i stabilnije stoje u ušima.

Sad kad ovo sve znamo vreme je da vidimo i koje slušalice smo “preslušali“ za ovaj tekst. Izabrali smo Huawei FreeBuds seriju slušalica različite cene, koje su odavno prisutne na domaćem tržištu i dokazano su kvalitetne i dugotrajne. Odabrali smo četiri modela, od povoljnih do premijum slušalica, a sve su dostupne u Huawei prodavnicama i na Huawei Shop onlajn adresi.

Huawei FreeBuds 4i

Huawei FreeBuds 4i optimizovane su za rad sa svim Huawei Mobile Services, Android i iOS telefonima, a pomoću aplikacije Huawei AI Life, koja je dostupna u AppStore i AppGallery prodavnicama moguće je ažurirati im softver i uvek biti u toku s novostima i uputstvima. Dolaze se stilizovanom kolevkom, odnosno kućištem za nošenje, čuvanje i punjenje, izgledaju poput kamena oblutka, ali su vrlo lagane i mobilne.

Slušalice imaju autonomiju do 10 sati bez i čak sedam i po sati sa uključenim aktivnim potiskivanjem buke (ANC režim). Moguće ih je lako i brzo kontrolisati pomoću dodira (sva objašnjenja su data u pomenutoj aplikaciji), a novost je Awareness režim, koji omogućava korisnicima da čuju okolinu bez skidanja slušalica i da čak razgovaraju sa okruženjem kad je to neophodno bez vađenja FreeBuds 4i iz ušiju.

Poseduju tri veličine silikonskih navlaka i neprimetne su za nošenje u ušima tokom celog dana. Testirali smo ih u gradskom prevozu i autobusu od Beograda do Novog Sada i možemo da potvrdimo da ukidanje buke radi besprekorno, a da je kvalitet zvuka istovremeno odličan.

HUAWEI FreeBuds 4i video
Izvor: Huawei Mobile

Samo 10 minuta punjenja primenom nove turbo tehnologije omogućava nekoliko sati reprodukcije muzike i telefoniranja, što je podatak kojim nijedne druge slušalice u klasi ne mogu da se pohvale.

Naravno, kvalitet zvuka je ono, ipak najvažnije, a to nije bio problem ni prethodnim FreeBuds 3i slušalicama. Sa Huawei FreeBuds 4i dobijate još bolji kvalitet, jer je tehnologija zvuka dodatno unapređena i to se jasno čuje na prvo slušanje. Bolji kvalitet zvuka omogućavaju 10-milimetarska zavojnica tj. drajver i osetljiva membrana od kompozitnih polimera.

Čućete bogate instrumentalne deonice, jasne visoke tonove, koji ne pište, jednako moćan bas, kao i fino izbalansirane srednje tonove. Naravno, zvuk tj. njegov kvalitet je subjektivna kategorija, pa će biti najbolje da ih sami poslušate kad za to dobijete priliku.

Cena slušalica je 10.999 RSD tj. oko 94 evra, ali Huawei ih često nudi po promotivnoj ceni, pa redovno posećujte Huawei Shop za aktuelnu cenu.

Huawei FreeBuds 4

FreeBuds 4 dolaze u beloj, sivoj tj. srebrnoj i crnoj boji i sa slušalicama se dobija samo kabl za punjenje, jer je ovo tip Open-fit dizajna slušalica i nema nastavaka niti gumenih dodataka za nošenje. Open-fit dizajn znači da su slušalice univerzalno prilagođene svakom korisniku svojim dizajnom i ergonomijom.

Slušalice su vrlo kvalitetno izrađene, besprekorno su spojene i deluju zaista pouzdano i u ruci i u ušima. Kolevka se puni isporučenim kablom putem USB Type-C veze ili bežično, a same slušalice se pune dok su u kutiji - kad se kutija puni ili kad je ona već napunjena. FreeBuds 4 su vodootporne do IPX4 standarda i podržavaju komande dodirom putem tapkanja, prevlačenja i dvostrukog brzog tapkanja.

Pogledajte kako izgleda i šta nudi Huawei AI Life aplikaciju:

Sa punim bubicama dobija se oko dva i po sata rada sa uključenom ANC opcijom (ukidanje buke) i do četiri sata bez ANC opcije. Što se kućišta tiče - 22 sata bez ANC-a i oko 14 sati sa uključenom opcijom ukidanja pozadinske buke. Slušalice se napune za oko sat vremena kad su potpuno prazne, a kućište-kolevka se do kraja napuni za isto toliko vremena. Brzim punjenjem, za 15 minuta, dobijate oko pola kapaciteta baterija slušalica.

Huawei FreeBuds 4 slušalice obezbeđuju kvalitetnu reprodukciju muzike i po našem ličnom iskustvu daleko su bolje po tom pitanju od FreeBuds 3 slušalica. Izolacija buke jeste bolja, a visoki i bas tonovi su lepše izbalansirani, dok na kvalitet reprodukcije možete da utičete ekvilajzerima. Huawei FreeBuds 4 slušalice podržavaju latenciju od 90 do 150 milisekundi, što je dovoljno da sve teče glatko bez obzira na video ili igru i da mimoilaženja slike i zvuka tj. kašnjenja nema.

Huawei FreeBuds 4 trenutno koštaju 20.999 RSD tj. oko 180 evra.

Huawei FreeBuds Pro

Ako tražite beskompromisan kvalitet i najbolje potiskivanje buke, uz najviše standarde zvuka i kompletne dodatne opcije - Huawei FreeBuds Pro su vaš izbor.

Autonomija po jedom punjenju je šest i po sati. Pune se u kolevci, koja je u stanju da ih napuni još najmanje dvaput, a omogućeno je punjenje kablom ili bežično. Kao i prethodnih dvoje slušalica i FreeBuds Pro nakon prvog povezivanja sa telefonom ili nekim drugim uređajem automatski se povezuju na njih čim se otvori poklopac kolevke.

Zahvaljujući inovativnim kontrolama slušalice podržavaju pojačavanje i utišavanje zvuka dodirom, ali i prebacivanje pesama, vraćanje unazad, pauziranje i puštanje putem blagog dodira četvrtastih krajeva slušalica, a nova opcija je detekcija pravilnog nošenja praktično će vam pokazati da li je potrebno podesiti slušalicu u uvetu kako bi uživali u najboljem zvuku. Osim ovih opcija, slušalice poseduju prvi dinamički sistem odstranjivanja buke iz okruženja, koji je u stanju da jačinu otklanjanja buke prilagodi datom okruženju - lagano, kad smo u kafiću, na nekom neprometnom mestu, srednje, kad smo na ulici i u bučnom okruženju ili u ekstremnim situacijama, kad je oko nas izuzetno velik nivo bude - avion, autobus i slično.

Osobenost FreeBuds Pro, ali i svih Huawei slušalica jeste činjenica da se mogu bežično povezati sa Huawei Watch GT 2, GT 2 Pro, Huawei Watch GT 2e, ali i novim generacijama Huawei Watch 3 i 3 Pro ili Huawei Watch GT 3 satovima direktno, kako biste slušali muziku iz memorije sata bez potrebe da telefon bude uz vas.

Cena FreeBuds Pro slušalica je 26.999 RSD, odnosno oko 230 evra i dostupne su u crnoj, srebrnoj tj. sivoj boji i beloj.

Ekskluzivne Huawei FreeBuds Lipstick

Huawei FreeBuds Lipstick slušalice su spakovane u kutiju poput karmina izrađenu od nerđajućeg čelika, crvene su boje i bile su potpuno iznenađenje na premijeri Huawei nova 9 telefona. Nastale su po ugledu na FreeBuds 4 seriju, ali izgledaju nesvakidašnje, pravi su magnet za poglede i definitivno se razlikuju od svih do sada predstavljenih bežičnih Bluetooth slušalica.

Podržavaju ANC 2.0 tehnologiju potiskivanja buke, moguće ih je upariti istovremeno sa dva uređaja, imaju mogućnost prilagođavanja zvuka korisnikovom ušnom kanalu kako bi zvuk uvek bio idealan za svakog slušaoca, a baterija traje do 22 sata ukupno sa kućištem ili četiri sata po jednom punjenju (14 i 2,5 sata kad je ANC uključen). Odziv slušalica tj. kašnjenje je svedeno na minimum, pa se Lipstick model koristi i za igranje igara (90 milisekundi latencija).

Huawei FreeBuds Lipstick podržavaju Huawei AI Life aplikaciju kao i sve slušalice na ovom testu, a moguće ih je koristiti sa odabranim telefonima za snimanje kvalitetnijeg stereo zvuka tokom video snimanja. Takođe, slušalice imaju profil za poboljšanje prenosa glasa pomoću veštačke inteligencije i hardverskih komponenti tako da vetar i bučno okruženje ne utiču na kvalitet razgovora previše.

Podržane su kontrole tapkanjem, prevlačenjem i dugačkim pritiskom, a omogućena je direktna veza sa Huawei pametnim satovima, kako bi slušalice mogle da se koriste za slušanje muzike sa Watch 3 Pro ili drugih modela bez potrebe za telefonom.

Cena slušalica je 29.999 RSD tj. 255 evra i moguće ih je kupiti i onlajn.

UAWEI FreeBuds Lipstick VIDEO
Izvor: Huawei Mobile

/PROMO TEKST/

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Možda će vas zanimati

Ovo ne smete propustiti

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 10

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Severac

Ne treba vi da isprobavate najčešće modele, nego da nadjete nešto da valja i da preporučujete po cenovnim rangovima. Najčešće modele može da isproba svako ko ima puno prijatelja koji su usput i entuzijasti za ovako nešto.

milan82

Huawei i premijum slušalice ne mogu da stanu u istu rečenicu. A pogotovo Xiaomi. To su Sennheiser, Sony, Bose, B&O itd.

Djole

Ja mislio headphones, to se mnogo vise isplati uzmes one jbl i kraj