"Oblak" glavna operativna platforma do 2014. | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Oblak" glavna operativna platforma do 2014.

Većina direktora informatičkih odeljenja u evropskim kompanijama veruje da će tehnologija računarskog "oblaka" (cloud computing) do 2014. godine postati njihova glavna operativna platforma, pokazali su rezultati julskog istraživanja kompanije "Kolt" (Colt).

Iako je manji broj kompanija izjavio da su već počele da uvode usluge iz "oblaka" (16 odsto), mnoge druge veruju da će to postati njihov najznačajniji informatički operativni metod do 2014. godine (60 odsto).

U istraživanju je učestvovalo 500 direktora IT odeljenja, od kojih je 100 bilo iz Velike Britanije, a ostali iz Francuske, Nemačke, Španije i zemalja Beneluksa.

Rezultati istraživanja su pokazali glavne izazove u prihvatanju "računarstava u oblaku" s obzirom na to da kompanije žele da iskoriste prednosti skalabilnog planiranja resursa koje "oblak" može da ponudi.

Tokom istraživanja je ustanovljeno da 58 odsto ispitanika smatra da je jednostavnost prelaska glavni izazov za prihvatanje "oblaka", pored garancije kvaliteta (55 odsto), opravdanosti ulaganja (55 odsto) i upravljanja bezbednošću i kontrolom podataka (54 odsto).



Bezbednost podataka je poseban problem za kompanije u Velikoj Britaniji i Nemačkoj, izjavilo je 74 odsto britanskih IT rukovodilaca i 70 odsto nemačkih.

Osim toga, zavisnost od jednog dobavljača (46 odsto) i geografska lokacija davaoca usluga računarskog "oblaka" (31 odsto) predstavljaju problem za IT rukovodioce, naveli su istraživači iz kompanije "Kolt".

Privatni "oblaci" su popularna opcija u Španiji (58 odsto), Nemačkoj (57 odsto) i Velikoj Britaniji (56 odsto).
Mnogi IT rukovodioci smatraju da privatni "oblaci" rešavaju problem bezbednosti, ali da su skalabilni u manjoj meri i prave veće operativne troškove.

(Tanjug)

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA