TESTIRALI SMO ZA VAS WIKO POWER U20: Moj prvi telefon sa odličnom baterijom | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

TESTIRALI SMO ZA VAS WIKO POWER U20: Moj prvi telefon sa odličnom baterijom

Autor Marko Nešović

Bilo da kupujete prvi telefon za školarca, svoje roditelje, ili nekoga ko prelazi sa klasičnog na pametni telefon zahtevi uglavnom nisu veliki, ali postoje neke stvari na koje morate obratiti pažnju – pre svega ekran i bateriju.

 power up-8.jpg Izvor: SmartLife / Uroš Arsić

Wiko Power U20 sve karte baca upravo na ove dve stvari: ekran i autonomiju. Uostalom, kada imate Power u imenu, prva asocijacija jeste dobra baterija. Za 15.000 dinara, koliko košta ovaj telefon Wiko je uspeo da spakuje iznenađujuće dobar i nadasve upotrebljiv hardver.

Impozantne dimenzije

Impozantne dimenzije ovog telefona nisu za svačiji ukus, i ako ste navikli na male kompaktne telefone koji se koriste jednom rukom i staju u džep za sitninu u farmerkama – tražite dalje. Sa druge strane, veliki IPS ekran dijagonale 6,82 inča omogućava veliku radnu površinu, dovoljno udobnu za sve što vam padne na pamet.

Možda će vas zanimati

Odnos stranica ekrana je 20,5:9, slično kao kod Samsung Galaxy S21 Ultra, namenjen za udobno skrolovanje u aplikacijama kao što su Instagram, Facebook, TikTok, Twitter i slične. Sa druge strane, kada poželite da nešto gledate, ovako veliki ekran je bliži tabletu, nego klasičnom telefonu, a širokougaoni odnos stranica maksimalno smanjuje crne štrafte iznad ekrana.

Lets POWER UP

Dizajn telefona je klasičan, ali dopadljiv. Wiko dizajneri su insistirali na "let’s POWER UP" natpisu na poleđini koji lepo razbija monotoniju, ali možda neće biti svakome po meri. U našem slučaju "Mint" boja deluje atraktivno, a pozadina je teksturisana, tako da ćete ga lepo držati u ruci, pre svega zbog fino zaobljenih ivica. Kućište kamera je blago izbačeno i crno, i lepo kontrira svetloj poleđini.

U paketu dolazi i silikonska obloga, koja je jako lepo iznenađenje, posebno kada uzmete u obzir da telefon košta 15.000 dinara, a da ovakva dodatna oprema košta skoro 10% ukupne cene uređaja. Originalne futrole su najbolje, jer u pravljene u milimetar po fabričkim specifikacijama, a to znači da su tačno onolike koliko je potrebno, i da vam ne smetaju pri svakodnevnom radu.

Možda će vas zanimati

Od okolnih portova, tastera i konektora napomenućemo 3,5 mm džek sa gornje strane, ali i činjenicu da uz telefon dolaze slušalice, jer je tu i FM tjuner. Slušalice nisu šampion kvaliteta, ali od telefona koji košta 15.000 dinara i ne možete očekivati AKG ili Sennheiser kvalitet. Za prvo vreme će poslužiti, a vi po želji uvek možete dokupiti bolje.

Sa donje strane su smešteni USB port (micro B), otvor zvučnika i primarni mikrofon. Otvor za dve nano SIM i jednu microSD karticu je sa leve strane, dok se desno nalaze Power, klackalica za zvuk i taster za pozivanje Google asistenta.

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA