Ispratili smo 2020. godinu, pa je red da je zaključimo na jedini mogući način - proglašenjem pobednika ove godine!
Za nama je jedna od najizazovnijih godina, koja nas je naučila mnogo čemu, ali pre svega da cenimo to što imamo i više poštujemo stvari, koje uzimamo zdravo za gotovo!
I dok mnogi još uvek slave odlazak 2020. godine mi želimo da se s prvim danom Nove osvrnemo na dve važne stvari, koje nas je godina, koju smo upravo ispratili naučila,
Pre svega, zahvalni smo na internetu - bez njega bi 2020. godina bila neizdrživa, neostvariva, mnogi od nas ostali bi bez posla, nikad spojeni sa najmilijima i ko zna šta sve još! Internet je bio ozbilno uzdrman u drugom tromesečju 2020. godine, kad smo svi “navalili“ da učimo, radimo i družimo se preko interneta. Dosadašnje video platforme za održavanje sastanaka su eksplodirale, a ZOOM je dokazao da je u stanju da se izbori sa lešinarima poput kompanija Facebook, Google, Microsoft i drugih, koje su bezočno kopirale njegove najkorisnije funkcije.
Netflix, YouTube, Sony PlayStation, Microsoft Xbox i mnogi drugi striming i gejming servisi ograničili su kvalitet videa za gledanje zbog preopterećenja, kojem je internet bio izložen, a pomenute gejming kompanije morale su da uspore brzinu preuzimanja novih igara i ažuriranja, kako bi svi igrači mogli da budu usluženi istovremeno.
Internet je omogućio da procveta učenje na daljinu, kojem se priklonio i Viber, zajedno sa drugim sličnim kompanijama, a rad od kuće i dalje je jedina moguća opcija za mnoge od nas, dok traje korona.
Internet je najveći pobednik 2020. godine!
Pokazao nam je kako je moguće ostati zajedno, a da smo pritom razdvojeni, kao i kako možemo da idemo na posao i u školu, a da ne napustimo kuću. Tokom 2020. godine internet je pokazao svoju pravu svrhu, sve ono najbolje što je i trebalo da donese sa sobom. To, naravno ne znači da opet ne želimo da se vratimo na posao i u školske klupe, jer želimo i to što pre, a li sad više, nego ikad ranije znamo da internet omogućava ono što niko nije pojmio da hoće ili čak - može!
Uređaj godine 2020
Ove godine, za razliku od izbora za Igru godine i Telefon godine najlakšu odluku smo imali u kategoriji Uređaj godine, koja se nametnula sama po sebi i odmah kad smo došli u kontakt s njim!
Kad je Uređaj godine 2020 u pitanju situacija je vrlo slična situaciji s internetom! U momentima kad je trebalo biti non-stop povezan i neprekidno u akciji jasno je da jedino mobilni uređaji mogu da budu uvek tu za nas. Osim činjenice da se mobilni telefon nameće kao logičan izbor, moramo odmah da vam kažemo - to nije naš Uređaj godine!
Nismo sve mogli da obavimo putem njega, jer to jednostavno nije bilo moguće - konferencije, rad od kuće, učenje i razonoda nisu bili mogući bez računara i posebno laptop uređaja! Prodaja laptopova je već u aprilu 2020. godine drastično porasla i zadržala se na istorijski visokom nivou gotovo do danas, dok je istovremeno prodaja mobilnih telefona pala na istorijski nizak nivo - procenjuje se da će pad prodaje smartfona tokom 2020. biti između 12 i 20 procenata, što će biti prvi godišnji pad od kada postoje smartfoni.
Laptop je omogućio da iskoristimo internet na najbolji mogući način u svakom trenutku i na svakom mestu, dopuštajući da se posao, učenje i zabava nastave neprekidno.
Zbog svega toga laptop je s pravom naš uređaj godine!
Ove godine produkcija laptop računara nije bila velika, kao što je to bila situacija ranijih godina, jer su proizvođači zbog uticaja korone na lance snabdevanja i nabavke, kao i transporta i proizvodnje bili u cajtnotu, non-stop pokušavajući da isprate ogromnu potražnju. Ipak, u Srbiji su se pojavili neki novi modeli, koji su nam pokazali kako bi trebalo da radi i da izgleda pouzdan i moderan, ali pre svega inovativan mobilni računar.
Opet ćemo se vratiti na našu rečenicu iz jednog od naših testova - sramota za celu laptop i PC industriju jeste činjenica da je trebalo da se pojavi jedan ovakav uređaj, koji je proizvela kompanija, čiji je ovo prvi računar i da nauči sve decenijama prisutne proizvođače računara kako da naprave kvalitetan mobilni PC.
Govorimo, naravno o HONOR MagicBook seriji.
Zašto baš HONOR MagicBook 14 ili HONOR MagicBook 15 - zato što je najbolji izbor u toj i mnogim drugim klasama i ne samo da ima najbolji odnos uloženog i dobijenog, nego je i iznenađujuće dobro optimizovan, baterija mu traje i traje, brzo se puni, a omogućava kolaboraciju računara i HONOR i Huawei telefona na način na koji nije nijedan računar do sada!
HONOR MagicBook 15 ima redovnu cenu od oko 620 evra, a HONOR MagicBook 14 oko 680 evra i za taj novac predstavlja gotovo idealan poslovni, računar za učenje i zabavu (gledanje filmova, serija, slušanje muzike i multimedije uopšte), čak i igranje starijih AAA igara. Kad su stariji naslovi u pitanju, poput Tomb Raider igre, dobićete od 25 do 30 fps u ULTRA prikazu (jedan korak do maksimalnih podešavanja). Što se tiče Fortnite igre, recimo, moći ćete da je igrate bez problema u 1.600 x 900 rezoluciji, a isprobali smo i Shadow of the Tomb Raider i Crash Bandicoot N.Sane Trilogy igre i igrali ih bez problema u podešenoj konfiguraciji. Većinu igara, koju Epic Store ovih dana poklanja moći ćete da igrate bez trzavica na HONOR MagicBook uređajima.
Razlika između HONOR MagicBook 15 i HONOR MagicBook 14 jeste u veličini ekrana i činjenici da je baterija manjeg modela moćnija tj. duže traje i tastatura je osvetljena - prava je šteta što osvetljenje nema i petnaestica i to je naša jedina zamerka na taj model! HONOR MagicBook dolazi sa MagicLink opcijom povezivanja sa HONOR i Huawei telefonima, koja omogućava da projektujete ekran telefona na računaru i koristite ga i bez potrebe da vam je telefon u ruci. Takođe, razmena fajlove sa računara na telefon i obrnuto protiče bez čekanja i za par sekundi i pri prebacivanju najvećih fajlova. Takođe, punjač laptopa je brzine 65 vati i brzo puni bilo koji Huawei, HONOR i još neke druge tipove mobilnih telefona, što umnogome olakšava mobilnost i punjenje više uređaja odjednom.
HONOR MagicBook serija računara je vrlo slična Huawei MateBook D14 i MateBook D15 modelima, ali je nešto jeftinija i ima atraktivniji dizajn zbog sečenih plavih ivica, pa smo odabrali nju kao uređaj godine, ali nećete pogrešiti ni kupovinom pomenutih MateBook D modela.
Više detalja o HONOR MagicBook 15 i MagicBook 14 računarima otkrili smo vam u našim testovima, a u komentarima možete da postavite sva vaša pitanja, koja imate u vezi s tim računarima!
HONOR MagicBook 15 specifikacije:
- 15,6 inča IPS LCD 16:9 ekran, Full HD rezolucija, oko 280 nita osvetljenje
- Windows 10 Home Edition + 30 dana Office 365 pretplata
- CPU AMD Ryzen 5 3500U
- GPU AMD Radeon Vega 8
- 8 GB DDR4 Dual-channel RAM (do 16 GB nadogradnja)
- PCIe NVME SSD 256 GB / 512 GB
- 65 W Type-C brzo punjenje za 42 Wh bateriju (brzo puni i podržane telefone)
- 3.5 mm, USB Type-C x 1, HDMI x 1, USB 3.0 (Type A) x 1, USB 2.0 (Type A) x 1
- Skener otiska prsta, Sakrivena kamera, Magic-Link v2.0, Bluetooth v5.0
- 229 x 357 x 16,9 milimetara
- 1,53 kilograma
- Oko 620 evra.
Koji uređaj biste vi odabrali kao Uređaj godine 2020?
I još jedna stvar za kraj!
Glasajte u izboru za TELEFON GODINE 2020!
Anketa
Izbor za Telefon godine 2020:
-
Xiaomi Mi 10T Pro 5G
26.29% (51)
-
Samsung Galaxy Note20 Ultra
18.56% (36)
-
Apple iPhone 12 Pro Max
15.46% (30)
-
Huawei P40 Pro
14.43% (28)
-
Nijedan ne zaslužuje tu titulu.
4.64% (9)
-
Neki drugi.
3.61% (7)
-
Motorola RAZR 5G
3.09% (6)
-
Realme 7 Pro
3.09% (6)
-
ASUS ROG Phone III
2.58% (5)
-
HONOR 9X Pro
2.06% (4)
-
Wiko View5 Pro
2.06% (4)
-
ZTE Nubia RedMagic 5S
1.55% (3)
-
LG Velvet
1.03% (2)
-
OnePlus 8T Pro
1.03% (2)
-
TCL T10 Pro
0.52% (1)
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
(MONDO)