Amerikanci sad žele da kupe CELU KINESKU APLIKACIJU, koju odavno pokušavaju da UNIŠTE, jer tvrde da špijunira SAD!
U medijima je trenutno aktuelna vest da je izazov na Tiktok platformi izazvao mnoštvo reakcija širom sveta, ali iz pogrešnih razloga. Naime, izazov je bio osmišljen kako bi osvestio ljude i skrenuo im pažnju na probleme koje imaju osobe sa smetnjama u razvoju. Izazov je izmakao kontroli, te je poslužio kao vid zabave i ismevanja mnogim mladima. Da stvar bude još gora, deci su se u ovom imitiranju i vređanju osoba sa autizmom, pridružili i njihovi roditelji.
Svi snimci su uklonjeni sa platforme nakon osude velikog broja roditelja dece sa autizmom, koji su apelovali protiv diskriminacije. I nakon brisanja video snimaka nastavlja se diskusija na temu vaspitanja dece i ne možemo a da se ne zapitamo kakav to primer dajemo deci i čemu ih to učimo. Da li je moguće da u 21. veku decu ne učimo vrednostima kao što su ljubav, poštovanje, tolerancija prema različitostima, empatija, sloga, jednakost, nego im svesno dajemo primer da biti drugačiji znači nešto loše, da takve treba mrzeti, marginalizovati, diskriminisati? Oni možda ne znaju da procene šta je dobro, a šta ne, ali zato smo mi tu da ih umerimo i naučimo, da im izgradimo opšta moralna načela i principe. Da li smo svesni da prilikom formiranja ličnosti naše dece mi imamo presudnu ulogu, a od te iste dece zavisi budućnost ovog sveta.
Umesto da otkupi deo biznisa TikTok aplikacije vezan za SAD, Kanadu, Australiju i Novi Zeland, koju Tramp preti da zabrani već 15. septembra, ako je Microsoft ne kupi do tada, kompanija iz Redmonda želi da kupi celu TikTok aplikaciju!
Najmanje pet osoba potvrdilo je iz različitih izvora da Microsoft traži način da otkupi kompletnu TikTok aplikaciju i da je spreman da za zaključivanje te akvizicije potroši “milijarde i milijarde dolara“.
ByteDance kompanija, koja je vlasnik TikTok aplikacije upoznata je sa ovim planovima, koje za sada nijedna strana nije zvanično komentarisala, osim prvih izjava da se o prodaji američkih operacija TikTok-a zaista pregovara.
TikTok nije dostupan u Kini i tamo je aktivna sestra-aplikacija Douyin, koja ne bi bila deo dogovora o kupovini popularne društvene mreže za razmenu kratkih video klipova.
Američki predsednik izjavio je da je američkoj firmi, koja god bude kupovala TikTok lakše da kupi kompletno sve, nego da kupi deo, koji je odgovoran za poslovanje u SAD (Kanadi, Australiji i na Novom Zelandu), kao i da će morati da slije značajna sredstva od te kupovine u Ministarstvo finansija SAD tj. u državni trezor.
Ako Microsoft kupi TikTok u celini, onda bi ta aplikacija verovatno bila vraćena na indijsko tržište, na kojem je preuzeta više od 650 miliona puta. TikTok je zabranjen, između ostalih aplikacija u Indiji, jer je iz Kine, sa kojom ta zemlja ima političke i druge probleme trenutno. Ako Microsoft ne kupi TikTok u celini, onda bi matična kompanija aplikacije verovatno potražila indijskog partnera ili grupu investitora, koji bi otkupili indijski deo aplikacije i nastavili da podržavaju razvoj TikTok-a u tom regionu.