IT gigant je lansirao globalnu proveru činjenica nad rezultatima svoje pretrage.
Google podiže ulog u svojoj bici protiv lažnih vesti i lažnih informacija na internetu ubacivajući proveru činjenica trećih strana u svojoj pretrazi i rezultatima vesti.
Informacije, koje pružaju, između ostalih, PolitiFact i Snopes, će se pojavljivati u karticama sa Fact Check tagom kada koristite pretraživač ili tražite vesti. Kako su objavili na blogu, "isečak će prikazivati informacije o tvrdnji, ko je napravio tvrdnju i proveru činjenica te određene tvrdnje."
Google potpuno promenio „Search“ (VIDEO)
Google je prvi put dodao proveru činjenica u pretragu oktobra 2016. godine za SAD i VB i proširio listu na još nekoliko zemalja u februaru. Ovo obaveštenje označava da se ta opcija sada lansira širom sveta.
Kao i pre, informacije se ne proveravaju direktno od strane Google-a. Umesto toga, dozvoljavaju bilo kome da se pridruži akciji koristeći prepisanu oznaku na njihovim stranicama za proveru činjenica. "Samo izdavači koji su algoritamski određeni da budu autoritativni izvor informacija će se kvalifikovati za inkluziju," rekli su iz kompanije.
Velika stvar za Android, Google je konačno shvatio
Sa ovim, Google se pridružio Facebook-u u pomaganju korisnicima interneta da razaznaju između lažnih priča i istinitog sadržaja. Kompanija je rekla da trenutno radi sa 115 organizacija za proveru činjenica. Nadamo se da će biti još inicijativa poput ove da nam pomognu sprečiti lažne informacije da se šire kroz internet, kažu iz TNW.
Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.