Da li koristite javne Wi-Fi mreže da skidate ilegalne sadržaje?
Zanimljiv slučaj iskorišćavanja javne Wi-Fi mreže u jednom kafiću u Nemačkoj, naveo nas je da vas pitamo da li imate običaj da preuzimate ilegalne sadržaje kad se nakačite na neku od takvih mreža. Naime, Evropski sud pravde presudio je da se menadžer prodavnice u Nemačkoj, koja mušterijama nudi besplatan bežični internet, ne može smatrati odgovornim za kršenje autorskih prava koje vrše njegovi korisnici.
Sud u Minhenu tražio je procenu najvišeg suda EU u Luksemburgu u sporu menadžera prodavnice ozvučenja i nemačkog ogranka japanske kompanije Sony. Spor je nastao 2010. kada je muzika ilegalno preuzimana preko vaj-faj mreže te prodavnice.
Ako sad kupujete Wi-Fi ruter (saveti)
Isključite Wi-Fi noću!
Kradete net o komšije - to nije greh ;)
Evropski sud je saopštio da pružalac usluga, kao što je vlasnik prodavnice ne može da bude smatran odgovornim, ako nije inicirao nedozvoljen prenos podataka, nije birao njenog primaoca i nije birao niti menjao informacije u tom prenosu.
U saopštenju suda se dodaje da propisi EU dozovoljavaju izdavanje naloga kojim se naređuje da internet konekcija bude zaštićena lozinkom.
Kako vi koristite javne Wi-Fi mreže - za surf netom ili nešto poput ovog u objavi EU suda?
Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebooku,Twitteru i Instagramu.