Aplikacije za praćenje zdravlja nepouzdane? | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Aplikacije za praćenje zdravlja nepouzdane?

Eksperti tvrde da neke od ovih aplikacija nedovoljno dobro štite podatke korisnika.

  Izvor: Guliver/Getty Images/Thinkstock
 zdravlje.jpg Izvor: Guliver/Getty Images/Thinkstock

Aplikacije za praćenje zdravlja koje je odobrila Nacionalna zdravstvena služba na neadekvatan način štite lične podatke korisnika od hakerskih napada, tvrdi jedno istraživanje.

Eksperti u Velikoj Britaniji i Francuskoj istraživali su koliko su aplikacije za praćenje zdravlja sigurne za korišćenje. Reč je o 79 ovakvih aplikacija. Došli su do informacije da trećina aplikacija podatke kao što su lozinke i lični detalji šalje preko interneta bez ikakve zaštite.

Četiri aplikacije takođe šalju informacije u vezi sa zdravljem i načinom života korisnika bez zaštite, što znači da vrlo lako mogu biti meta hakera. Jedna od šest aplikacija šalje informacije trećim stranama, kao što su oglašivači, bez obzira što se to nigde ne navodi, piše The Independent.

Kit Hukval, čovek koji vodi istraživanje je rekao da ne može da isključi i mogućnost da lični podaci koji se nalaze u aplikaciji (kao što je informacija u vezi sa telesnom težinom korisnika) mogu da dovedu do ciljanog oglašavanja na mreži.

Najveći rizk je u stvari krađa identiteta. Istraživači su upozorili o ovom problemu NHS Choices koja upravlja bibliotekama ovih aplikacija. Kao rezultat toga, neke aplikacije su uklonjene.

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebooku,Twitteru i Instagramu.

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA