Ne, nije toliko očigledno poput vrućine ili vode, vodite računa i o njima, ali tu je još nešto što može da oštetiti telefon, a da toga niste ni svesni.
Pesak, prašina i prljavština mogu biti mnogo opasniji nego što mislite. Zrnca peska mogu neverovatno da izgrebu ekran, njegovu foliju ili kućište telefona. Pesak će lako izgrebati i najčvršće i staklo zaštićeno ma kojom tehnologijom, a tanane linije koje "nacrta" na ekranu biće vidljive kad se telefon koristi na otvorenom ili pod mnogim uglovima. Od peska treba zaštititi i staklo kamere, kao i prednju kameru. Uvlači se u sitne procepe na uređaju i u najgorem slučaju može da onemogući normalne razgovore ili normalnu reprodukciju zvuka (ukoliko je u pitanju spikerfon i audio zvučnik).
Kako da običan telefon bude VODOOTPORAN
Ako vam telefon upadne u pesak ili ga prekrijete peskom, nikako ga ne brišite rukom, posebno ne trljajući ga naglo da bi odbacili zrna peska, ngo pokušajte da oduvate sav pesak sa telefona i nakon toga telefon prebrišite vlažnom krpom.
Ne bi bilo loše da pre odlaska na gradsku plažu ili more, ipak nabavite silikonsku masku i nalepite foliju na ekran. Takođe, neka futrola u kojoj ćete nositi telefon dok ste na plaži, uopšte ne zvuči loše…
Telefoni, inače ne vole leto i o tome smo vam se pisali OVDE.
A šta ako vam telefon upadne u vodu - u tom slučaju imate dve mogućnosti, da koristite pirinač ili mačiji pesak, pa kako vam se više sviđa…
Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebooku,Twitteru i Instagramu.
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.