NOVI SISTEM BORBE PROTIV GEJMINGA: Kina obrnula igru - sad skeniraju i lica igrača da bi ih sprečili da igraju | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NOVI SISTEM BORBE PROTIV GEJMINGA: Kina obrnula igru - sad skeniraju i lica igrača da bi ih sprečili da igraju

Kineska vlada je 2019. godine usvojila zakon koji je imao za cilj da smanji zavisnost od video igara među maloletnim osobama u toj zemlji.

  Izvor: Promo/King of Glory

Igračima mlađim od 18 godina zabranjeno je igranje online igara tokom noći (od 22 do 8 časova), ali su dobili i druge restrikcije.

Sada je implementiran novi sistem koji deluje kao da je izašao iz Black Mirror epizode, u pitanju je "ponoćna patrola" koja ima za cilj da sprovede taj zakon kod mladih gejmera koji se igraju na pametnim telefonima.

Možda će vas zanimati

Kako prenosi Ars Techinca, najveći izdavač mobilnih video igara, Tencent, je ubacio ovaj sistem u 60 i više video igara.

Ukoliko deca budu htela da igraju video igre u kasne sate, pojaviće im se zahtev za skeniranje lica kako bi se potvrdio identitet igrača. Uz pomoć algoritma prepoznavanja lica i zvanične vladine mreže će se identifikovati gejmeri, a uz to će vreme igranja biti evidentirano za sve igrače bez obzira na starost.

Kako prenosi PocketGamer, toj mreži mogu da pristupe samo kineske kompanije koje moraju da povežu svoje igre u okviru distribucionih kanala preko kojih se preuzimaju. Igrači koji budu odbili skeniranje lica neće dobiti pristup igri zato što će se automatski pretpostaviti da su u pitanju deca, posle čega će se igra ugasiti.

Tencent će implementirati sistem prepoznavanja lica u više od 60 svojih igara, uključujući naslove kao što su Glory of the King i Peace Elite, dok League of Legends (odnosno Wild Rift) još uvek nije na toj listi, ali se očekuje da će uskoro i ta igra biti dodata. Zanimljivo da je ovaj zakon limitirao deci i tinejdžerima vreme igranja na 90 minuta dnevno od ponedeljka do petka, dok mogu tri sata da se igraju kada je vikend ili praznik.

U izjavi za medije, Tencent je otkrio da ako se greškom starija/punoletna osoba izbaci iz video igre, da je potrebno opet da aktiviraju sistem prepoznavanja lica kako bi ponovo ušli u igru. Iako iza ovog sistema stoji dobra namera, zaista distopijski zvuči da moramo da uz pomoć biometrijskih podataka da pristupimo igrama.

Šta vi mislite o ovakvom načinu igranja?

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Pročitajte i ovo

Tagovi

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 1

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Pause Painting

Ne "zvuči" distopijski nego je upravo distopija