Mikroblog proteruje tvitove i korisnike koji vređaju druge korisnike Twittera ili pozivaju na rasizam i mržnju.
Predsednik Unije jevrejskih studenata Francuske rekao je da je ta organizacija, poznata kao UEJF, povukla tužbu od 50 miliona dolara protiv Twitter Inc. sa sedištem u San Francisku, koja je ranije podneta kako bi se na kompaniju izvršio pritisak da "okonča nemar Twittera", kada je reč o govoru mržnje na toj mreži.
"Očekujemo da Twitter poštuje zakone naše zemlje. Propagiranje rasne i antisemitske mržnje je u suprotnosti sa francuskim zakonima", rekao je u telefonskom intervjuu Džonatan Hajoun.
Politika društvene mreže Twitter podrazumeva da međunarodni korisnici poštuju lokalne zakone koji se tiču онлајн ophođenja i izražavanja, kao i "slobodnog stila" na društvenim mrežama, koje je zakon EU nekada zabranjivao.
Na primer, Nemačka zabranjuje upotrebu simbola i slogana povezanih s nacizmom, kao što su "svastika" ili fraza "Heil Hitler", podsetio je AP.
Francuski zakon zabranjuje bilo koju vrstu diskriminacije na etničkoj, nacionalnoj, rasnoj ili religijskoj osnovi - još od 1881. godine. Ova zabrana se od 2004. godine odnosi i na Internet.
Šta je sa Srbijom i njenim stavom?
U Srbiji se, iako povremeno bude nekih komentara na tu temu, niko ne bavi ovakvim stvarima, pa se na nalozima naših korisnika često mogu pročitati neprikladne poruke, uvrede i druge stvari, zbog kojih se u EU odgovara pred sudom. Posebno loš primer u poslednje vreme svojim pratiocima daju mnoge poznate ličnosti, koje "bez dlake na jeziku" iznose uvrede na račun drugih korisnika Twittera i drugih ljudi.