Bezbednosna rešenja postaju sve složenija, a 41 odsto kompanija strahuje da bi to mogao da postane ozbiljan problem već tokom 2013. godine.
Prema poslednjim izveštajima svetska internet mreža je pretrpela ili još uvek trpi snažan sajber napad, koji ne preti samo kompanijama, nego bezbednosti svih internet korisnika. Više o tome pročitajte OVDE.
Korporativna bezbednost i IT efikasnost proizvoda raste po broju i složenosti, a to stvara nove izazove za kompanije koje pokušavaju da ih koriste efikasno.
Sve kompanije, velike ili male, poseduju infrastrukturu koja obuhvataju servere, desktop i laptop računare, smart telefone i tablete. Napadači mogu da ciljaju bilo koji od ovih elemenata, pa kompanije imaju potrebu za složenim multifunkcionalnim bezbednosnim rešenjima koja mogu da obezbede svaku tačku te infrastrukture.
Međutim, ova rešenja često stvaraju probleme sa kompatibilnošću i, u odsustvu bilo kakvog centralizovanog upravljanja sistemom bezbednosti, troškovi rada za njihovo održavanje mogu spiralno da se uvećaju. Sve ovo dovodi do neplaniranog rashoda IT budžeta.
Možda deluje jednostavnije kupiti direktno bezbednosno rešenje - ali smanjenjem kompleksnosti smanjuje se i nivo zaštite ispod sigurne granice. To je lažna ušteda koja bi na kraju mogla da dovede do ozbiljnih finansijskih troškova i narušavanja reputacije.
Razumnije rešenje jeste kupovina jedne platforme koja ima kompletan asortiman najnovijih tehnologija sposobnih da obezbede sve infrastrukturne komponente iz centralizovane upravljačke tačke, a njih treba dodatno razvijati i unapređivati.
(MONDO)
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.