Zamišljen kao model srednje klase koji ima sve što vam treba, i još malo više, vivo Y70 predstavlja fino zaokružen paket u jednom uređaju.
Iako predstavljen pre malo manje od godinu dana, vivo Y70 je nedavno stigao na naše tržište. To što je telefon star godinu dana nikako ne mora da bude loša stvar, naprotiv. Y70 je moderan u svakom smislu te reči. Veliki ekran od 6,44 inča optimalna je veličina za uređaj koji je na granici onoga što zovemo kompaktnim.
AMOLED u srednjoj klasi
Odnos prednje strane i ekrana od 84% nije šampionski, ali je dovoljan da te ivice ne primetite u svakodnevnom korišćenju. Jedino što pomalo smeta prelepom AMOLED ekranu je prednja kamera koja se nalazi u notch-u oblika kapljice. Ali polako, tehnologija kamera ispod ekrana polako, ali sigurno napreduje, pa se bliži trenutak kada ekrani neće imati nikakve izreze, zareze, rupe i slična mesta za kamere i senzore prednje strane. Osim možda Apple, čisto da bi ostali drugačiji.
S obzirom na cenovnu klasu kojoj pripada vivo Y70 poseduje plastična leđa i plastični ram, ali kako smo do sad više puta pominjali, tehnologije plastike i stakla su toliko napredovale, da golim okom više ne možete da uočite razliku. Slično je i sa savršeno ispoliranim plastičnim ramom, koji ćete zbog toga pomešati sa metalnim.
Vizuelno upečatljiv dizajn
Čvrstina je takođe na visokom nivou, bez nekog neprijatnog uvijanja i krckanja, što znači da će vivo Y70 preživeti kada slučajno sednete na njega (ne pitajte kako znamo). Dizajnerski tim se u našem slučaju odlučio za jako interesantnu kombinaciju boja kod Y70 (pogledajte u galeriji iznad). Dok je okvir ravnog FHD+ AMOLED ekrana crn, ram telefona je plavo-zelene metalne boje, a zakrivljena leđa su belo-ljubičasta, u zavisnosti od ugla pod kojim gledate telefon.
Ovo kreira vizuelno upečatljiv utisak, a silikonska maska koja dolazi u paketu je maksimalno providna, trudeći se da ne zamaskira vizuelni identitet ovog telefona.
Napomenućemo i da su uglovi ekrana zaobljeni, kao i da je okvir jedino izražen sa donje strane, gde je nešto veći nego gore i na bokovima. Ekran je jako kvalitetan i prava je šteta što je osvežavanje ostalo samo na 60 Hz. Dobar kontrast omogućava korišćenje i na jako svetlom danu, a boje su u skladu onoga što očekujete od OLED ekrana - živopisne, sa dubokim crnim tonovima. Proizvođač nije deklarisao zaštitu ekrana, ali zato fabrički dolazi sa finom zaštitnom folijom, koja u paketu sa futrolom lepo štiti telefon od ogrebotina i oštećenja.
Minimalizam
Suprotna strana, osim svoje kameleon prirode, nosi vivo logo na donjem delu i omanje kućište sa tri sočiva smeštenih u jednom redu, sa blago izdvojenim blicem ispod prve kamere. Okviri kamera su crni, pa je kućište lako uočljivo na skoro beloj zadnjoj strani.
Bez prevelikih eksperimenata, vivo Y70 ima potpuno slobodnu levu stranu, desno se nalaze klackalica za zvuk i Power taster, a gore fiokica za dve nano SIM i microSD karticu. Sa donje strane smešteni su glavni konektori: USB type C, rešetka jedinog mikrofona, 3,5 mm džek za slušalice i primarni mikrofon. Sekundarni je na gornjoj strani, nasuprot slota za kartice.
Prava je šteta što vivo nije implementirao stereo zvučnike preko slušalice na gornjoj strani, jer je to stavka koja je sve prisutnija i kod modela niže cenovne klase.