NAJVAŽNIJE STVARI NA PRISTUPAČNOM TELEFONU: Ne pristajte na manje od ovoga, jer imate odličan izbor! | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NAJVAŽNIJE STVARI NA PRISTUPAČNOM TELEFONU: Ne pristajte na manje od ovoga, jer imate odličan izbor!

Prošlo je vreme kad su proizvođači vodili glavnu reč - sad je drugi “film“ i sada biraju korisnici…

  Izvor: SmartLife / Nokia

Kad je reč o entry level tržišnom segmentu i telefonima koji koštaju oko 160 evra ili manje, situacija je nekako do sada bila - daj šta daš.

Srećom, to se nedavno promenilo i sad i u ovom segmentu korisnici očekuju kvalitet, dobre opcije i mogućnosti koje imaju i svi drugi korisnici Android telefona.

HMD Global, dom Nokia telefona, upravo je kompanija koja je doprinela promeni trenda i njeni entry level modeli su promenili tržište.

Osim što korisnici imaju na raspolaganju sve veći broj pristupačnih modela, HMD Global sad nudi i veći broj serija takvih telefona - C i G serije su najnovije.

G serija Nokia telefona je napravljena da traje i to je prvi razlog zbog čega bi Nokia G10 trebalo da se nađe na listi vaših budućih telefona, ukoliko vam je budžet ograničen na oko 160 evra.

Ovaj pametni telefon ima softversku podršku u trajanju od tri godine što se bezbednosnih i Google ažuriranja tiče i dve godine OS podrške, što znači da će softver Nokia G10 telefona postajati samo bolji. Nokia G10 odmah takoreći iz kutije, dolazi sa čistim Android 11 operativnim sistemom (Android One), pa će korisnici odmah moći da uživaju u brzom i praktičnom korišćenju svog novog telefona.

Drugi važan aspekt ovog telefona jeste njegovo kućište, odnosno dizajn i ekološki aspekt koji ih prati.

Kao i svaki Nokia telefon i ovaj je izrađen perfektno, ali ide korak dalje u smislu izdržljivosti i kvaliteta. Kućište je izbrazdano, ima sedefast sjaj, koji se prelama na svetlosti uvek pod drugačijim uglom, a zbog novog načina izrade lakše se drži u ruci.

Kvalitet upotrebljenih materijala umnogome prevazilazi cenovni rang telefona, pa na Nokia G10 telefonu nema krckanja, pucketanja niti uvijanja kućišta ni na jednom njegovom delu. Takođe, ekran je zaštićen 2,5D staklom, a kompanija HMD Global je vodila računa i o ekologiji i uticaju na životnu sredinu i korisnike.

Kućište telefona ne sadrži PVC, nikl niti hlorisane površine. Pakovanje je napravljeno od materijala koji je recikliran (čak 91% pakovanja), a telefon je podložan reciklaži do 82%. Ove informacije su od sve veće važnosti mnogim korisnicima, pa je veoma lepo videti da HMD Global i Nokia telefoni vode računa o uticaju na životnu sredinu i održivost sistema.

Treća stvar je ekran.

Prošlo je vreme kad su ekrani entry level telefona bili isprani, spori i najslabija tačka takvih uređaja. Naprotiv! Nokia G10 ima veoma svetao ekran, dovoljnog kontrasta i HD+ kvaliteta. Da je kompanija svesno ulagala u ovaj, inače krucijalan deo uređaja, pokazuje i činjenica da Nokia G10 ima samo jednu dodatno instaliranu aplikaciju unapred - Netflix!

Nokia G10 zaista će vam pružiti prijatno gledanje serija i filmova tokom putovanja ili u slobodno vreme, ne samo zahvaljujući dobrom ekranu, nego i bateriji od 5.050 mAh! Osim toga, tu je i FM radio, kao i bežični prenos zvuka putem Bluetooth slušalica, pa ste pokriveni za sve vrste multimedijalnog korišćenja.

Naravno, ne svodi se mobilni telefon samo na Android ažuriranja, kvalitet izrade i ekran, ali smo sigurni da su to ključne karakteristike serije kojoj Nokia G10 pripada. Zbog toga se još jednom vraćamo našem naslovu - ne pristajte na manje od ovoga, jer sad imate izbor!

Nokia G10 najvažnije specifikacije VIDEO
Izvor: Nokia Mobile

Nokia G serija Nokia G10 i Nokia G20 VIDEO
Izvor: Nokia Mobile

NOKIA G10 SPECIFIKACIJE:

  • 164.9 x 76 x 9.2 milimetara i 194 grama
  • Ekran IPS LCD 6,52”, HD+ (720 x 1.600 piksela), 400 nita, 20:9, 270 ppi, 2,5D staklo
  • Android 11, čist OS, spreman za novije verzije
  • MediaTek Helio G25 (12 nm, 2 x 2,0 GHz Cortex-A75; 6 x 1,8 GHz Cortex-A55), Mali-G52 MC2
  • 3 GB RAM, 32 GB memorije + microSD kartica do 512 GB
  • Dual SIM podrška, do 4G/LTE mrežna veza
  • Kamera 13 + 2 + 2 MP, AF, HDR, LED blic, f/2,2 optika, Night mode, 1080p @ 30 fps video
  • Selfi kamera i za otključavanje uređaja 8 MP, 1080p @ 30 fps
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth v5.0, FM radio, GPS, USB C, 2 mikrofona
  • Baterija 5.050 mAh, autonomija do tri dana, brzina punjenja 10 W
  • Priključak za slušalice 3,5 mm, IPX2 sertifikat za otpornost na prskanje i korišćenje po kiši, jedan zvučnik, skener otiska prsta, Assistant dugme
  • Cena oko 160 €.

/PROMO TEKST/

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Pročitajte i ovo

Tagovi

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 5

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

VelikiMeh

3GB/32GB? Zove 2017. godina, traži da joj se vrate specifikacije. Ekran od 400 nita je taman takav kakav biste očekivali od budžet telefona, ništa više. To je ok u zatvorenom, na otvorenom je teško čitljivo. Rezolucija od 720p mi je još i prihvatljiva. Da ne bude zabune, jeste to još jedna od specifikacija po kojoj uređaj ni najmanje ne odskače od dna ponude (godinama unazad), ali nije toliko niska na ipak malom ekranu, a i daje šansu budžet grafičkoj da ipak potera poneku igru. Veće je pitanje kako izgledaju boje (i već pomenuti osvetljaj, za koji znamo da nije sjajan). A kad vidim glavnu kameru od 13MP... nije da je to malo, nego je bilo standard za mobilne senzore pre xy godina, kad ti senzori zaista nisu bili sjajni. Naizgled paradoksalno, više volim da vidim 12, jer je to bio kasniji (nezvanični) standard i u tom periodu su senzori dosta napredovali. Uzimajući u obzir da se radi o osnovnom modelu ništa tu nije posebno loše, ali za 160€ je u 2021. teško dobiti manje. Tri godine sigurnosnih zakrpa nije tako jedinstveno obećanje, a IPX2 sertifikat je zaista raritet u specifikacijama, ali i skoro beznačajan - uređaj je sertifikovan da će izdržati nekoliko minuta na kiši, pri čemu ona treba da pada skoro vertikalno na ekran (dakle, situacija u kojoj držite telefon uz lice, tj razgovarate, nije obuhvaćena).

Krsina

nema cak ni full HD rezoluciju. Zaobici u sirokom luku

Nikola

Greška u specifikaciji. Procesor telefona MediaTek G25 ima 8xA53 jezgra, a ne 2xA75 + 6xA55. To bi bilo neverovatno lepo za ovaj novac, ali to nije slučaj. Ipak je osetno sporiji.