NOVI ČIPSET ZA JEFTINIJE I PAMETNIJE TELEFONE: Kažu nam - uštedećemo pri kupovini, a nećemo žrtvovati performanse | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NOVI ČIPSET ZA JEFTINIJE I PAMETNIJE TELEFONE: Kažu nam - uštedećemo pri kupovini, a nećemo žrtvovati performanse

Tokom 2021. godine mnogi proizvođači telefona moraće da povećaju svoje napore da demokratizuju tehnologiju.

  Izvor: MONDO / Unisoc

Demokratizacija tehnologije je izraz, koji ćemo tokom 2021. godine sretati sve češće, a to znači da će smartfon proizvođači morati da nađu način da svoje telefone i druge mobilne uređaje učine konkurentnijom cenom, koja će morati da padne, ali i performansama, koje će morati da budu bolje.

Na taj način kompanije bi mogle svima da pruže pravo na smislene inovacije, a ova strategija može biti primenjena na gotovo sve segmente poslovanja - od najpovoljnijih do najskupljih uređaja.

Možda će vas zanimati:

Svet se drastično promenio od 2020, i svi tražimo način da se prilagodimo “novoj normalnosti”. Ove promene su dovele i do novih potreba korisnika. Ljudi su postali znatno pragmatičniji i svesniji važnosti štednje prilikom donošenja brojnih životnih odluka. Zbog toga će kompanije morati da se oslone na nova partnerstva, koja će omogućiti sve to što smo upravo opisali.

Jedan od prvih proizvođača telefona, koji krećem s novom praksom je Motorola. Ova kompanija želi da izađe u susret novim odlukama korisnika, koji traže telefone visokog kvaliteta i dobrih performansi, ali isključivo po fer ceni. Prvi novi partner je Unisoc, kompanija za proizvodnju čipsetova, o kojoj se kod nas malo zna.

Unisoc je jedan od najvećih proizvođača procesora na svetu, i poseduje centre za istraživanje u SAD, Indiji, Finskoj i Kini. Jedan od predstavnika novih čipsetova, koje ćemo tokom 2021. godine češće viđati u mobilnim telefonima jeste i Unisoc T700.

Unisoc čip napravljen je korišćenjem 12-nanometarske (nm) tehnologije. Čip poseduje osam jezgara (6 x A55 ARM Cortex 1,8 GHz i 2 x A75 ARM Cortex 1,8 GHz) i donosi brojne napredne funkcije, koje se danas mogu pronaći u telefonima višeg ranga. Unisoc T700 može da podrži frekvenciju osvežavanja ekrana do 90 Hz, kao i LPDDR4 memoriju. Najveća prednost za korisnike je svakako mogućnost korišćenja najnovijih tehnologija, ali po pristupačnoj ceni.

Unisoc procesori donose ozbiljnu snagu, koju su potvrdili i sintetički benchmark testovi. Model čipseta T710 prikazao je čak bolje performanse u poređenju sa čipovima rivala kao što su Snapdragon 730 i Mediatek Helio P90.

Kompanija Unisoc je tokom 2020. godine predstavila i svoj najmoćniji procesor Tiger T7520, koji se sastoji od 4 Cortex-A76 i 4 Cortex-A55 jezgara. Čip pruža mogućnost 5G konekcije i podržava frekvenciju osvežavanja ekrana do 120 Hz. Zahvaljujući korišćenju 6-nanometarske EUV tehnologije, potrošnja baterije smanjena je za gotovo osam procenata.

Šta vi znate o Unisoc čipsetovima? Šta vas zanima o njima?

UNISOC novi čipset video (MobIT)
Izvor: UNISOC

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

(MONDO)

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Možda će vas zanimati:

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA