Prevaranti zavode usamljene žene dok im ne iskamče pare i onda nestaju bez traga!
Usamljene žene, bez partnera, željne pažnje i ljubavi, sve češće su žrtve internet prevaranata.
U privatnoj detektivskoj agenciji u Čačku raste broj dama, koje traže pomoć istražitelja kako bi najpre dokazale da su prevarene, a potom i svoja prava ostvarile pred sudovima.
“Zanimljivo je da većini oštećenih žena novac koji su izgubile nije bitan, iako je bilo slučajeva prevare i do 5.000 evra, mnogo im teže pada to što je prokockano njihovo poverenje. Smatrale su da u komunikaciju s muškarcem ulaze iz čisto ljudskih, emotivnih pobuda. Na meti prevaranata su obično dobrostojeće žene, bez partnera, udovice, penzionerke, razvedene. Verujući u časne namere, većina njih je razvila duboku emocionalnu vezu s prevarantom“, objasnio je za Kurir privatni detektiv Mileta Petrović, dipl. kriminolog i dipl. pravnik.
Agenciji se za pomoć obraćaju Čačanke, ali i dame iz drugih gradova Srbije. Ipak, kuriozitet Kazanova prevaranata su žene u dijaspori, Švajcarskoj i Nemačkoj, na primer.
“Čak ni jezik im nije barijera, jer među njima ima veoma obrazovanih ljudi, koji su završili ozbiljne fakultete. Ipak, većina koje smo operativno obrađivali potiče s našeg govornog područja. Oni žrtve tipuju na društvenim mrežama, ali neretko i putem privatnih kontakata i poznanstava. Po pravilu, žrtvu najpre zavedu lepim rečima, pažnjom, obećavaju sve i svašta, zaklinju se u ljubav, ali sve vreme kroz komunikaciju se prožima njihov finansijski problem“, objašnjava Petrović.
Novac ne traže direktno, već pričaju, recimo, da imaju problem s uvozom automobila ili neku nerešenu finansijsku situaciju iz prošlosti. Kada žrtva padne na tu priču, ona prevarantu da novac, a on onda nestaje i gubi mu se svaki trag. Blokira sagovornicu na društvenim mrežama i ona više nema način da stupi u kontakt s njim.
Ovo je najčešći model po kojem prevaranti obrađuju žrtve, naravno ima i finesa, ali su one rezervisane za one najperfidnije koji žrtvu izrabljuju duže vreme, a da ona i nema taj osećaj.
Većina žena od detektiva traži podatke o nestalom zavodniku, za kog se često ispostavi da je koristio lažno ime i prezime i da iza sebe ima pozamašan broj obmanutih žrtava.
Kada prikupe i druge neophodne dokaze, iz agencije žrtvu upućuju na advokate, koji ovu prevaru lako dobijaju na sudu. Prevaranti u proseku novac od ranjive žene izvuku za mesec dana, najmanji iznos za koji su oštetili žrtvu je 1.000, a najveći 5.000 evra.
I još jedna stvar za kraj!
Glasajte u izboru za TELEFON GODINE 2020!
Anketa
Izbor za Telefon godine 2020:
-
Xiaomi Mi 10T Pro 5G
26.29% (51)
-
Samsung Galaxy Note20 Ultra
18.56% (36)
-
Apple iPhone 12 Pro Max
15.46% (30)
-
Huawei P40 Pro
14.43% (28)
-
Nijedan ne zaslužuje tu titulu.
4.64% (9)
-
Neki drugi.
3.61% (7)
-
Motorola RAZR 5G
3.09% (6)
-
Realme 7 Pro
3.09% (6)
-
ASUS ROG Phone III
2.58% (5)
-
HONOR 9X Pro
2.06% (4)
-
Wiko View5 Pro
2.06% (4)
-
ZTE Nubia RedMagic 5S
1.55% (3)
-
LG Velvet
1.03% (2)
-
OnePlus 8T Pro
1.03% (2)
-
TCL T10 Pro
0.52% (1)
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
(MONDO / Kurir)
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.