Amerikanci zabranili ruski antivirus! | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Amerikanci zabranili ruski antivirus!

Ono o čemu smo nedavno pisali se i obistinilo - Amerikanci zabranili ruski antivirus!

  Izvor: MONDO portal/Kaspersky Lab

Ministarstvo unutrašnje bezbednost SAD naložilo je vladinim agencijama da u roku od 30 dana uklone proizvode Kaspersky Lab kompanije iz svojih informacionih sistema, navodeći da je zabrinuto da je ta kompanija za sajber bezbednost, sa sedištem u Moskvi, podložna uticaju Kremlja.

Iz kompanije Kaspersky Lab su negirali veze sa ruskom ili bilo kojom vladom, napominjući da oni ne podležu ruskim zakonima navedenim u direktivi i da su informacije koje primaju zaštićene u skladu sa zakonskim zahtevima i strogim industrijskim standardima, uključujući i enkripciju.

Ako kupujete TV, frižider, mašinu… ovo je važno!

Korišćenje Kaspersky Lab softvera je široko rasprostranjeno među američkim korisnicima, kako besplatne, tako i premijum verzije, što dovodi u pitanje da li bi korisnici trebalo da slede nalog američke vlade, navodi AP.

Sredinom avgusta pisali smo o tome da FBI požuruje vladin, nevladin i privatan sektor širom SAD da odustane od saradnje sa antivirus firmom Kaspersky Lab, koja je jedan od najpopularnijih kompanija za zaštitu od sajber napada u SAD. Navodno, FBI je saopštio svima sa kojima je imao sastanke da bi trebalo da se reše ruskog antivirus softvera, jer mu se ne može verovati i ne bi trebalo da ruska kompanija štiti američke podatke.

Zemlja 2050: Pogledajte je već sad! (FOTO)

Kaspersky Lab kompanija nekoliko puta je ponovila iz centrale ili preko svoje kompanije u SAD da „kompanija i njeni direktori nemaju nikakve nedozvoljene veze sa bilo kojom vladom na svetu“.

Više o ovom slučaju čitajte na linku od ranije.

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA