"Krade" li vam neko Facebook profil? | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Krade" li vam neko Facebook profil?

Nova opcija izlazi u susret zahtevima korisnika i otkriva im ko se lažno predstavlja umesto njih, a pokrenuta je i s ciljem zaštite žena na društvenim mrežama.

  Izvor: MONDO portal.
 Samo vi klikćite, Facebook sve prati ;)
Samo vi klikćite, Facebook sve prati ;)
Izvor: Guliver/Getty/Thinkstock.

Facebook na velikom broju profila, na dve trećine njih prema DigitalSpy informaciji, još od novembra 2015. godine testira opciju koja će korisnicima omogućiti da saznaju kad se nešto sumnjivo događa s njihovim profilima tj. kad neko pokušava da se predstavi u njihovo ime. Facebook će to pokušati da otkrije na osnovu profilne fotografije, imena i sadržaja zida.

Neki korisnici za koje je Facebook posumnjao da su meta napada „imitatora“ dobili su zahtev da odgovore da li su neke postove zaista okačili oni i da li su u poslednje vreme primetili neke čudne (sumnjive) aktivnosti sa svojim profilom. Takođe, korisniku će biti stavljen na uvid profil za koji Facebook smatra da imitira profil tog korisnika, kako bi upoređivanjem pravi korisnik znao da odgovori na pitanje da li je to običan ili „imitatorski“ profil.

„Imitiranje“ naloga na Facebook mreži nije „gorući“ problem, ali doprinosi maltretiranju nekih korisnika i Facebook se odlučno suprotstavlja tom problemu kad od „originalnog“ korisnika dobije informaciju da ga neki nalog na Facebooku „imitira“. Da je ovo ozbiljno shvaćen problem govori i podatak da se „imitatorski“ nalozi ručno pregledaju i da ih „češljaju“ Facebook ljudi, a ne mašine ili veštačka inteligencija.

„Imitatori“ Facebook profila kreiraju „dublere“ naloga poznatih, ali i običnih korisnika i šire svoj „uticaj“ preko tuđeg imena (lažno se predstavljajući), bilo da se imitatorski nalog tiče promocije nekog servisa ili proizvoda, iznude novca ili neke druge kriminalne aktivnosti. „Imitatori“ ne oponašaju izabrane Facebook profile u kontinuitetu - oni su u stalnoj potrazi za novim profilima koje mogu da „prisvoje“ kako bi došli do novih korisnika koji nisu čuli za njih. Šireći se poput Facebook virusa oni uspevaju da pronađu naivne ili slabo informisane korisnike koje mogu iskoristiti za dolazak do novca i ilegalne radnje.

Ova opcija je vrlo važna i za zaštitu žena u mnogim regionima sveta, što je predstavnik za bezbednost Facebook mreže posebno naglasio u intervjuu za Mashable.

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebooku, Twitteru i instagramu.

Tagovi

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA