Testirali smo A1 MultiSIM: Jedan broj na tri uređaja konačno u Srbiji | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Testirali smo A1 MultiSIM: Jedan broj na tri uređaja konačno u Srbiji

Autor Ilija Baošić

Uz jedan broj na tri uređaja, sve češće ćete pametni telefon ostavljali kod kuće.

 A1 MultiSIM recenzija Izvor: SmartLife / Ilija Baošić

Pametni telefoni postali su nezamenjivi deo naše svakodnevice. Međutim, bilo da radimo, odmaramo ili koristimo svoje vreme za druge aktivnosti, postoje situacije kada bismo ih najradije ostavili kod kuće, ali nam želja da ostanemo povezani za važne poruke i pozive to ne dozvoljava. Da li mora da bude tako?

Krajem prošle godine, A1 Srbija postao je prvi operator u našoj zemlji koji je predstavio rešenje upravo za ovaj problem - A1 MultiSIM. Zahvaljujući novoj usluzi, domaći korisnici sada mogu da koriste isti broj na više uređaja istovremeno, odnosno da uvek budu povezani, čak i kada ne nose pametni telefon.

Testirali smo ovu uslugu kako bismo otkrili koliko je zaista korisna u svakodnevnom životu, a naše utiske možete pročitati u nastavku.

Kako funkcioniše A1 MultiSIM?

A1 MultiSIM omogućava da jedan korisnički broj bude aktivan na do tri uređaja. Kako bismo proverili da li zaista eliminiše potrebu za stalnim nošenjem telefona, dodali smo eSIM kartice na kompatibilan pametni sat i tablet, a čitav proces bio je prilično jednostavan i dobro objašnjen.

Na ovaj način, naši dodatni uređaji postali su dostupni na istom broju kao i naš pametni telefon. To znači da smo bili povezani na tri uređaja istovremeno, a uz svaki sekundarni uređaj smo na raspolaganju imali dodatna 2 GB interneta uređaja, što je više nego dovoljno za ove potrebe.

Nema potrebe da dužimo - usluga funkcioniše besprekorno. Pozivi i poruke preko interneta stizali su na svaki uređaj koji smo povezali, a internet konekcija bila je savršeno stabilna.

Praktične prednosti u svakodnevnom životu

 A1 MultiSIM pametni sat Izvor: SmartLife / Ilija Baošić

Ukoliko posedujete pametni sat koji može da prima pozive putem Bluetooth veze, znate da telefon mora biti u blizini od nekoliko metara kako biste vodili razgovor sa zgloba ruke. Upravo je ovo velika prednost A1 MultiSIM usluge - telefon se može nalaziti bilo gde, pa čak i biti isključen. Sat će zvoniti sve dok je lokacija na kojoj se nalazite pokrivena mobilnom mrežom.

Tokom testa, ostavili smo telefon kod kuće i otišli u vožnju bicikla sa pametnim satom na zglobu. Bez problema smo primali pozive i sami pozivali - isključivo putem mobilne mreže.

Ovo nam se čini kao posebno korisno u hitnim situacijama. Da nam je to bilo potrebno u slučaju nužde, mogli smo pozvati pomoć direktno sa pametnog sata, bez oslanjanja na telefon koji nam inače smeta u džepu tokom vožnje.

Takođe smo mogli da bez prisustva telefona imamo detaljnu navigaciju direktno na zglobu ruke, te da u svakom momentu budemo sigurni da ćemo bez većih problema pronaći put nazad ukoliko se izgubimo.

Povezanost bez distrakcija

 A1 MultiSIM Izvor: SmartLife / Ilija Baošić

Tokom testa smo A1 MultiSIM koristili i u toku radnog dana. Telefon smo ostavljali u fioci, dok smo pozive i poruke mogli da vidimo na tabletu tokom sastanaka. Ova opcija je odlična za poslovne korisnike koji žele fleksibilnost bez distrakcija i potrebe da stalno proveravaju telefon.

Na ovaj način, A1 MultiSIM dokazao nam je da se može značajno smanjiti zavisnost od telefona. Sve češće smo izbegavali da ga nosimo, a sve važne funkcije bile su nam u svakom trenutku dostupne na drugim, dodatnim uređajima.

Takođe, za one koji vole aktivnosti u prirodi, ovo je idealno rešenje – možete se potpuno posvetiti, šetnji, trčanju ili planinarenju, bez brige da li ste dostupni ako neko želi da vas kontaktira.

A1 MultiSIM utisci

Naši utisci nakon testa su da A1 MultiSIM zaista donosi dodatnu vrednost. Bilo da ste sportista, poslovni korisnik ili tech entuzijasta, ovo rešenje omogućava vam da ostanete povezani bez potrebe da telefon stalno nosite sa sobom.

Usluga je jednostavna za korišćenje, povezanost je stabilna, a fleksibilnost koju donosi može značajno olakšati svakodnevicu. Ako i sami tražite način da pojednostavite svoj digitalni život, ovo je usluga koju vam toplo možemo preporučuti.

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Možda će vas zanimati

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 2

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Maxpower

Sve nas je zanimalo ako pozovemo taj multi broj jel zvoni u tom trenutku na sva tri uredjaja ili samo na jedan glavni? I ako zvoni na sva tri sta se desava ako u isto vreme se javim npr na dva uredjaja sta se tada desava?

Mrcela

Postoji jedna stara tehnologija koja je nedavno primenjena na noviji nacin, a stvar je u tome sto je izuzetno jeftina, tipa ceo cip kosta 200-300 dinara u prodaju, a kod proizvodjaca je par centi. Uglavnom domet je oko 5 kilometara izmedju dva uredjaja u pokretu sa preprekama, a zracenje nikakvo. Trenutno se ta tehnologija koristi za "igranje"; ljudi koji koriste Arduino, ESP32 i slicno znaju o cemu se radi, LoRa je u pitanju. Radi se na tome da svako moze da bude bazna stanica, znaci ne treba provajder, nego je sve peer to peer, tako da ako ovo zazivi, odnosno mnogo se radi na "kocenju" ove tehnologije jer su veliki igraci u igri i shvatili su da ne mogu nista da naplacuju i sad je borba; znaci ako uspemo da se izborimo provajderi ce nestati i sve ce biti besplatno. Ali, ne treba ovo sada prihvatati kao da je to vec zavrseno, ovo je neka pocetna faza, moze se reci da je tek teorija koja ima potencijala. Brzina prenosa podataka moze da bude ogromna, toliko velika da provajder ne moze da izdrzi, znaci sto je vise korisnika (uredjaja) brzina je veca jer se podaci salju preko veceg broja posrednika, recimo da bi brzine bile nezamislive u gradovima gde je mnogo ljudi. Ko prati videce da se sva buduca tehnologija vrti na peer to peer ali block chain tehnologiji (protokolu), odnosno WEB 3.0, u kojoj nema operatora, odnosno nekog centra (kontrolora), nego je sve peer to peer. Ne treba ovo ocekivati preko noci, ali kroz 10ak godina (ne znam tacno, nisam vidovit) online komunikacija ce biti totalno drugacija, internet ce biti totalno drugaciji. Ovo sve vec sada moze da se vidi, isprati, isproba, testira znaci nije samo teorija, ali saplitanja su sa svih strana kao i za sve ostalo, ali buducnost moze da se vidi. Opet kazem da nista ne tvrdim, ali kako se stvari odvijaju i na sta ukazuju, buducnost je takva. Precizno bi se moglo reci da ce to biti 7G (sedma generacija) i poslednja, jer kada je svaki uredjaj posrednik (provajder) nema, odnosno ne treba vise i dalje, to je to, doslo se do maksimuma i savrsenstva. Trenutno koristimo 5G, to je mnogo uredjaja, sve pokriveno ali sve kontrolisano (potreban je neki centar), bice i 6G, to ce biti nesto slicno 5G, ali tu ce pokusati da nas ubede kako je to bolje i brze, a onda poslednjih 7G, ovo sto sam sad opisao (bez provajdera/centra/kontrole) i dolazi sloboda. Ajde, ziveli.