Diskretna, ali korisna aplikacija za motivisanje ka zdravijem životu.
Kad su aplikacije mobilnih telefona za fitnes ili praćenje zdravlja u pitanju zajedničko za većinu njih je to što bi trebalo da imate jedan od gedžeta - narukvicu, sat ili tzv. fitnes tracker - koji će raditi s tom aplikacijom.
Google Fit je za mnoge korisnike vrlo invazivna aplikacija, što se ličnih podataka tiče, ali je isto tako i hardverski jedna od najzahtevnijih aplikacija, koja je usput i komplikovana za korišćenje mnogim korisnicima - ovo se odrazilo i na njenu ocenu, koja je odavno ispod četiri.
Ako tražite prostu, ali funkcionalno, opcijama bogatu, a za korišćenje laku aplikaciju, onda svakako razmotrite i Wiko Health aplikaciju. Ova aplikacija je zvanična zdravstvena aplikacija francuske kompanije Wiko, koja je dostupna svim korisnicima Android operativnog sistema - bez obzira na to da li koriste Wiko telefon ili ne.
Posao nas veoma često tera da dane i sate provodimo ispred računara, i to sedeći u istom položaju. Rad od kuće u poslednjih nekoliko meseci, pored hladnog vremena, znatno su smanjili mogućnost boravka na otvorenom. Iz ovih, ali i drugih razloga trebalo bi da iskoristimo prve prolećne dane, koji uskoro dolaze i počnemo više da brinemo o svom svakodnevnom zdravlju.
Nema više izgovora, moguće je - čak i onima, koji nisu ljubitelji teretane i fitnesa - da se vrate kretanju i to bezbedno, nastavljajući sa vežbanjem na otvorenom, hodanjem ili trčanjem. Imajući ovo na umu, Wiko, francusko-kineski brend telefona, razvio je za svoje najnovije uređaje, poput modela kolekcije View4 i View5, korisnu aplikaciju - Wiko Health – za praćenje dnevnih treninga, a aplikacija je dostupna i za sve druge Android korisnike.
Jednostavna i intuitivna, aplikacija Wiko Health omogućava vam praćenje svakodnevne fizičke aktivnosti, brojanje napravljenih koraka, pređene udaljenosti, potrošenih kalorija i vreme trajanja aktivnosti. Takođe, možete postavljati ciljeve, menjati ih i prilagođavati kako dani odmiču i kako napredujete, prelazeći iz lagane šetnje u snažniji, brži tempo.
Wiko Health je u stvari idealan i za praćenje trčanja, brzine, tempa, efekata, postavljanje dnevnih ili nedeljnih podsetnika, ali i osvajanje “medalja“ na osnovu pređenih kilometara ili okončanih uzastopnih dana treninga. Sve to, naravno, uz mogućnost da svoja “dostignuća“ objavite na društvenim mrežama i motivišete kako druge, tako i sebe da nastavite dalje!
Kako da vam telefon meri sve što radite
Jednostavno - instalirajte aplikaciju i nosite telefon sa sobom!
Odmah nakon instalacije u padajući meni dodaće se brojčanik koraka. Podesite aplikaciju prema svojim parametrima - pol, težina, visina, godište itd. - i pustite da telefon pomoću svojih senzora prati sve što radite.
Kad nosite telefon tokom brzog hodanja i trčanja potrudite se da bude pričvršćen u torbici dobro, da ne bi ispao ili u zaštićenom džepu. Takođe, ne brinite za momente kad utrčite u gradski prevoz - aplikacija će pomoću smart moda poništiti deo, koji ste prešli na točkovima.
Aplikacija ne meri puls i SpO2 ili stres, jer nije vezana za gedžet, ali je znatno jednostavnija za upotrebu i koristi manje resursa
Ne zaboravite da aplikacija ima mogućnost i praćenja pozicije na mapi, kako biste kasnije mogli da pregledate pređenu stazu i odlučite kako ćete se kretati drugi put. Takođe, GPS poziciju je moguće non-stop pratiti na mapi, kako biste znali kuda da se krećete, ako ste se uputili ka nekom cilju.
S obzirom na to da su podaci isključivo vaši, aplikacija vam iz glavnog menija nudi mogućnost brisanja svih podataka odjednom, koristeći opciju napravljenu baš za to.
Ukoliko želite, podatke Wiko Health aplikacije možete uvesti u druge zdravstvene aplikacije, među kojima je i Google Fit, a aplikacija je bazirana na Health Kit programima Google i Android operativnog sistema, kako bi maksimalno mogla da se iskoristi.
Aplikacija Wiko Health je besplatno dostupna svim Android korisnicima odmah!
Korisne, proste vežbe za zdraviju svakodnevicu
I kao u reklami - “Ali to nije sve!” - za idealno vežbanje, koje uzima u obzir prisilnu neaktivnost u poslednjem periodu, Wiko je potražio stručnu podršku.
Brend je zamolio Italijanku, Robertu Miratu, blogerku i personalnog trenera, da definiše pravila za povratak na bicikl, napolju, sa dovoljno sunca i vitamina D, ali bez prekomernog forsiranja tela.
Evo saveta i preporuka.
Kratki brzi koraci, do 10.000 koraka dnevno
“Ako ne volite da trčite“ - komentariše Roberta Mirata - “imate pravo na duge šetnje. Savet je da se odlučite za kratke, ali brze korake, koji će vam omogućiti sagorevanje kalorija. Odvojte sat vremena i posvetite ih sebi. Cilj će vam biti dostizanje mitskih 10.000 koraka dnevno“, o čemu smo pisali i ranije, pa se podsetite i tog našeg teksta.
Vodite računa o temperaturama i vremenu aktivnost
Jutro i kasno poslepodne su, bez sumnje, najbolje vreme za aktivnosti na otvorenom. Temperature su blaže, vazduh je svežiji, a možete uživati i u čarobnim trenucima, poput izlaska i zalaska sunca. Pametni telefon u ruci, imaćete vremena - tokom pauze za slikanje panorame i deljenja na društvenim mrežama.
Održavajte telo hidriranim
Čak i tokom kišnog dana, a još više po suvom vremenu, uvek morate imati na umu da ostanete hidrirani. Neophodno je uvek sa sobom nositi flašicu vode, dodajući - ako se puno znojite - mineralne soli da biste brzo nadoknadili izgubljene.
“Preterano znojenje - naglašava Roberta Mirata - ne znači gubitak kilograma, već́ gubitak vitalne vode za naše telo. Zato je dodavanje vode od suštinske važnosti“!
Pređite s hodanja na trčanje, ali postepeno
Za one, koji će ponovo početi sa trčanjem, savet je da krenu s klasičnih pet kilometara i tek od sledeće nedelje postupno povećavaju kilometre u nogama.
Za one koji žele da počnu da trče nakon duže pauze, bilo bi dobro da trčanje prvo smenjuju sa hodanjem, bez previše umora. Telo će vam reci kad da se zaustavite i kad da krenete.
Takođe je dobro odabrati prikladnu i udobnu obuću za obe aktivnosti.
Klupa za završetak treninga
Ako usput pronađete klupu ili zid, iskoristite to, ali ne za odmor. Neke vežbe za toniranje mišića mogu vam doneti odlične rezultate.
Dakle, na klupi ili uza zid možete raditi sklekove za gornji deo tela (sklekovi na rukama oslonjenim na klupu), za triceps (s okrenutim leđima klupi, dok su ruke iza pod otprilike pravim uglom, pa onda idete gore-dole), ali i čučnjeve i iskorake za noge i zadnju ložu i ono iznad nje.
Dakle, sve je spremno da se vratimo u formu, šta čekamo?!
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
(MONDO)
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.