SPORNA WHATSAPP PORUKA IZAZIVA PANIKU KOD KORISNIKA: Uništava telefon za 10 sekundi?! Da li ste je vi dobili? | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

SPORNA WHATSAPP PORUKA IZAZIVA PANIKU KOD KORISNIKA: Uništava telefon za 10 sekundi?! Da li ste je vi dobili?

Nemojte je širiti dalje!

  Izvor: MONDO / OnePlus

Jedna poruka koja se širi popularnom aplikacijom za dopisivanje, WhatsApp, donosi više panike nego što je to uopšte potrebno.

Ukoliko ste je kojim slučajem dobili, verovatno od svojih prijatelja, nemojte da je širite dalje pošto je u pitanju lažna informacija.

Možda će vas zanimati:

Naime, poruka koja cirkuliše na ovoj aplikaciji za dopisivanje, a koju smo i mi dobili od svojih prijatelja, je u stvari jedna velika prevara. Sadržaj poruke glasi: „Počeće da kruži videozapis na WhatsApp-u koji pokazuje kako se krivulja Covid-19 izravnava u Indiji. Datoteka se zove "Indija to radi", nemojte je otvarati ili videti, hakuje vaš telefon za 10 sekundi i ne može se zaustaviti ni na koji način. Prenesite ovu informaciju svojoj porodici i prijateljima. Sad su to rekli i na TV i vestima!".

Sporna datoteka se zove „Indija to radi", a kako tvrdi sadržaj ove poruke, ona će hakovati vaš telefon za 10 sekundi. U ovoj poruci se ističe da je Indija smanjila broj zaraženih koronavirusom, te da je napravljena vakcina u toj zemlji. Ubrzo se oglasio i biro za informacije o štampi u toj zemlji koji je demantovao ovu informaciju.

Servis koji proverava verodostojnost ovakvih informacija, Boom, je potvrdio isto. U pitanju je lažna poruka, odnosno prevara koja je već viđena u 2020. godini, ali se umesto Indije spominjala Argentina, bukvalno je bila identično sročena. Još uvek ne postoji dokaz da je video stvaran ili da je neko zaista hakovan ovakvom metodom. Ovakve poruke uglavnom imaju za cilj da se što više prošire. I servisi kao što su Snopes, Africa Check i Chequeado (zastupljen u Argentini) su potvrdili da je reč o lažnim informacijama. Svakako možete i sami proveriti tako što ukucate na internet pretrazi „Argentina is doing it", kao i „India is doing it". U galeriji pogledajte kako ta poruka izgleda, kao i smerniceWhatsApp aplikacije ukoliko pomislite da vam je zaista neko poslao poruku koja će kompromitovati vaš telefon.

Veoma je važno ne širiti neproverene informacije, pogotovo u vremenu u kom se nalazimo, jer iste mogu izazvati paniku i još mnogo toga.

Da li ste vi dobili ovakvu poruku od vaših prijatelja?

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

Pročitajte i ovo:

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA