Mastercard omogućio Apple Pay korisnicima u Srbiji | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Mastercard omogućio Apple Pay korisnicima u Srbiji

Sigurniji, bezbedan i zaštićen način plaćanja iPhone-om i Apple Watch-om.

  Izvor: MONDO / Apple

Kompanija Mastecard Srbija je od kraja juna 2020. omogućila korisnicima, koji su klijenti ProCredit banke da koriste Apple Pay pri svojim svakodnevnim kupovinama.

pple Pay je sigurniji način plaćanja, koji štiti podatke, pomaže korisnicima da izbegnu davanje svoje platne kartice prodavcima na kasi, dodirivanje POS terminala pri ukucavanju PIN koda i razmenu gotovine, koristeći kapacitet iPhone-a za sigurnost svake transakcije.

Možda će vas zanimati:

Sve što je potrebno u trenutku plaćanja jeste da korisnici približe svoj iPhone ili Apple Watch POS terminalu, kako bi platili beskontaktno.

Svako plaćanje Apple Pay-om je bezbedno, jer se za autentifikaciju koristi biometrija što podrazumeva prepoznavanje lica, otiska prsta ili se može ukucati kod za otključavanje telefona. Apple Pay je moguće koristiti za plaćanje u prodavnicama, apotekama, taksiju, restoranima, kafeterijama, supermarketima i uopšte na svim prodajnim mestima na kojima je omogućeno beskontaktno plaćanje.

Današnjim dolaskom Apple Pay-a u Srbiju, korisnici su dobili jedinstveno, sigurno i besprekorno iskustvo plaćanja, što je u vreme održavanja fizičke distance i smanjenja kontakta, posebno važno.

"Interesovanje korisnika za dolazak Apple Pay-a u Srbiju je u prethodnim godinama bilo veliko, pa je odluka Apple Pay-a da dođe na naše tržište od izuzetne važnosti za dalju populaziraciju bezgotovinskih plaćanja. Banke na srpskom tržištu prepoznaju ovaj servis kao jedan od ključnih za održavanje koraka najnovijim trendovima koje korisnici traže, dok su sigurnost, jednostavnost plaćanja i besprekorno korisničko iskustvo, na prvom mestu kada biraju Apple Pay. Važno je istaći i to da u trenutnoj situaciji uzrokovanoj pandemijom, Apple Pay zajedno sa ostalim beskontaktnim načinima plaćanja, pruža dodatnu bezbednost korisnicima kojima je važno da provedu što manje vremena na fizičkim prodajnim mestima i sa što manje kontakta.“, izjavila je Jelena Ristić, direktorka za tržišta Srbije, Crne Gore i Bosne & Hercegovine u kompaniji Mastercard.

Za obavljanje brže i komfornije kupovine u okviru aplikacija ili na Safari pregledaču interneta, korisnici mogu da koriste Apple Pay na iPhone-u, iPad-u ili na Mac-u, bez potrebe za kreiranjem naloga ili ponovnim unosom podataka o broju računa i mestu dostave.

Sigurnost i privatnost predstavljaju srž saradnje kompanija Mastercard i Apple i zato uvek kad koristite svoju Mastercard debitnu ili kreditnu karticu u okviru Apple Pay mobilnog novčanika, na uređaju niti na Apple serverima se ne čuva stvarni broj vaše kartice, već se za dati uređaj dodeljuje jedinstveni broj, koji je enkriptovan i bezbedno sačuvan u sigurnom elementu na uređaju na sertifikovanom čipu, koji je kreiran da bezbedno čuva informacije na uređaju, što predstavlja industrijski standard.

Od trenutka kada banka izdavalac Mastercard kartice omogući Apple Pay uslugu svojim korisnicima, ovo je novčanik, koji se veoma lako podešava. Potrebno je da iPhone-u jednostavno otvoriti Wallet aplikaciju, izabrati + i pratiti dalje korake za dodavanje Mastercard kreditne ili debitne kartice. Jednom kad korisnik doda svoju karticu na iPhone, Apple Watch, iPad ili Mac, istog trenutka može da počne da koristi uslugu Apple Pay na svom uređaju. Pri tom, korisnici će i dalje imati pristup svim promocijama i pogodnostima, koje im i inače omogućavaju Mastercard ili banka izdavalac.

ProCredit banka je prva banka koja je omogućila Apple Pay uslugu svojim Mastercard korisnicima u Srbiji. Ova usluga biće dostupna svim klijentima banke, koji imaju iPhone, aktivan račun u banci i jednu od Mastercard platnih kartica.

Za više informacija o Apple Pay i Mastercard saradnji posetite zvaničan link.

Pročitajte i ovo:

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA