Kineska aplikacija, koju SAD pokušava da zabrani rekorder decenije | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Kineska aplikacija, koju SAD pokušava da zabrani rekorder decenije

Među 10 najpopularnijih aplikacija decenije nalazi se i kineska aplikacija, koju SAD pokušavaju da zabrane zbog navodne cenzure i opasnosti po bezbednost Amerike.

  Izvor: MONDO / Marko Čavić

Facebook je aplikacija koju su korisnici najviše preuzimali u ovoj deceniji, pokazuje istraživanje firme App Annie, specijalizovane za istraživanja mobilnog tržišta.

Ovaj gigant među društvenim mrežama drži četiri od pet najviše preuzimanih aplikacija, uključujući Messenger, WhatsApp i Instagram.

Možda će vas zanimati:

Peti je Snapchat, koji je 2013. godine odbio ponudu Facebook kompanije za kupovinu vrednu tri milijarde dolara. To, naravno, nije sprečilo Facebook da očerupa tu aplikaciju i njene opcije ugradi u Messenger i posebno Instagram.

Ostale popularne aplikacije u prethodnih deset godina su Skype, TikTok, UC browser, YouTube i Twitter.

Vrlo je zanimljivo to da je TikTok napravio najveći proboj na listi, što se popularnosti tiče, jer tokom prošle godine nije bio ni u prvih 50 najpopularnijih aplikacija, a ove je već u 10 najviše preuzimanih aplikacija u protekloj deceniji.

Velika popularnost TikTok aplikacije privukla je pažnju bezbednosnih stručnjaka SAD, koji su je stavili pod lupu zbog, kako kažu, moguće cenzure i veza sa kineskim vlastima. Kompanija ByteDance Technology je pekinška baza TikTok mreže, koja je sve popularnija među mladim, ali i starijim korisnicima i izazovi, koji se na toj mreži “vrte“ izazivaju veliku pažnju i reakciju korisnika.

Pročitajte i ovo: Facebook želi da uništi TikTok, jer je već popularniji, nego FB aplikacija >>>

TikTok je pre dve godine, tokom 2017. godine, kupio američku kompaniju Musical.ly, a SAD je tek početkom novembra ove godine pokrenula istragu u vezi sa sakupljanjem podataka američkih građana kroz TikTok aplikaciju, kao i zbog mogućnosti cenzure američkih korisnika, što se tiče sadržaja, koji oni ostavljaju.

Američka regulatorna tela uključena u istragu odbila su, preneo je Rojters, da komentarišu bilo šta u vezi sa slučajem, ali su potvrdila da je istraga otvorena i da je pokrenuta posredstvom najmanje tri izvora, koja su upoznata sa radom i funkcijama TikTok aplikacije.

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.

Pročitajte i ovo:

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA