Šta se stvarno dešavalo tokom razvoja video igre Cyberpunk 2077?
Kraj 2020. godine u svetu video igara je obeležio Cyberpunk 2077.
Realno, to je bilo očekivano posle velikog hajpa i priželjkivanja, ali malo ko je očekivao da će proizvod CD Red Projekt studija izazvati takve reakcije kod publike i kritičara, iako je u prošlosti ta kompanija pokazivala iste "znakove ponašanja".
Veoma brzo nakon izlaska, kada su na površinu izašli svi bagovi, gličevi i ostale "tehničke štucavice", lažna obećanja, prevare i prodavanje magle CD Projekt Red studija su dovele do toga da se ovaj naslov povuče iz PlayStation i Xbox prodavnica. Da se znalo i u samoj kompaniji da igra nije spremna za lansiranje, potvrđuju i reči programera koji su očekivali da igra bude gotova u 2022. godini, a ta predviđanja su bila bazirana na progresu koji je napravljen u 2019. godini.
Da nije bio problem u razvojnom studiju već u izdavaču govori i činjenica da je menadžment uslovljavao radnike da rade prekovremeno. Ukoliko neko nije to hteo da prihvati, drugi zaposleni radnici bi morali da nadoknade to. Kada dodate na to i niske plate, veliki broj programera je dalo otkaz.
Cyberpunk 2077 je predstavljen 2012. godine, ali prava istina je da je razvoj ove igre počeo tek na kraju 2016. godine pošto je sva pažnja bila usmerena na The Witcher 3: Wild Hunt. Bloomberg prenosi da je ta igra prvobitno bila igra u trećem licu, nalik na GTA, te da je originalna vizija uključivala i leteća vozila, automobilske zasede, trčanje po zidovima i mnogo toga drugog, ali da su sve te ideje ukinute u procesu, što nije ništa neubičajno u izgradnji jedne igre, ali je poprilično razočaravajuće.
Devs at CD Projekt said despite promises that crunch would not be mandatory, they felt pressured to work overtime on and off for years. I can't share all the stories, but here's one on the record that may help explain why it's been infuriating to see people downplay CDPR's crunchpic.twitter.com/Qne7pti2tT
— Jason Schreier (@jasonschreier)January 16, 2021
Kao što je evidentno, nisu mogli da se odluče da li će da naprave RPG ili igru sličnu GTA, jedan član tima je proces stvaranja ove igre opisao kao "kada upravljate vozom, dok istovremeno dodajete šine". Verujemo da bi igra bila "igrivija" da su imali izgrađen početni put, odnosno šine.
Cyberpunk 2077 je oduševio javnost 2018. godine na E3 sajmu kada je taj studio pokazao jednu misiju u Night City-u. Ono što novinari i publika nisu znali je to da je taj demo u potpunosti bio lažan. CD Projekt nije ni kodirao gejmplej sistem, zbog čega mnoge opcije nedostaju u finalnom proizvodu, odnosno u onom koji je pušten u prodaju. Programeri su istakli da je taj demo samo potrošio vreme koje je trebalo da se iskoristi u pravljenju same igre.
- And if you're wondering why the police system in Cyberpunk 2077 is so janky: well, it was all done at the last minute. As is evident by the final product, it was unclear to some of the team why they were trying to make both an RPG and a GTA with a fraction of Rockstar's staff
— Jason Schreier (@jasonschreier)January 16, 2021
Zbog svega ovoga se Cyberpunk 2077 našao na našoj listi razočaranja u 2020. godini!
In conclusion: Cyberpunk was announced eight years ago, but development didn't really start until 2016. In 2018, they had little but a (mostly) fake demo. Most of the staff knew and openly said it wouldn't be ready for release in 2020. But management believed in CD Projekt Magic
— Jason Schreier (@jasonschreier)January 16, 2021
Da li ste vi igrali Cyberpunk 2077?
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.