On je novi ŠAMPION Premijer lige!

"Trofej" ide u vitrine Vulverhemptona.

Izvor: David Rogers/Getty Images Europe, Guliver/Getty images/David Rogers

Sada možemo sa sigurnošću da kažemo - Diogo Žota je najbolji gejmer među premijerligašima i najbolji premijerligaš među gejmerima!

Fudbaler Vulvsa osvojio je turnir Premijer lige u FIFA 20 video igrici i tako doneo "trofej" svom klubu.

Možda će vas zanimati

Turnir pod nazivom "ePremier League Invitational" je bilo takmičenje 20 fudbalera iz Premijer lige. Svaki od njih je igrao video igricu predvodeći tim za koji inače nastupaju, a celo takmičenje bilo je kup formata.

Pobedom u finalu protiv Liverpula i Trenta Aleksandera Arnolda, koji je bio za džojstikom, Žota je osvojio takmičenje.

Ovo čak i nije iznenađenje, jer je pre par dana tako nešto nagovestio Vilfrid Ndidi, vezista Lestera.

Žota je protiv njega slavio 8:2, postigavši čak četiri gola sa virtuelnim Diogom Žotom, na šta je Ndidi reagovao rekavši da je Portugalac toliko dobar da bi mogao da osvoji turnir.

Potom je u četvrtfinalu pobedio Lisa Museta i Šefild junajted, da bi u polufinalu slavio 4:1 protiv Dvajta Meknila i njegovog Barnlija.

Aleksander Arnold je prethodno savladao Rahima Sterlinga (3:2) i Mančester siti u polufinalu, ali je u završnom meču Žota bio bolji - 2:1. Naravno, tu su isvi rezultati od prvog do poslednjeg virtuelnog susreta.

Naravno, ovakva zabava bila je zapravo poa pvod zrikupljanje novčanih sredstava, koje će biti donirane britanskom zdravstvu u borbi protiv pandemije korona virusa.