Nokia umesto Androida pravi pametne naočare! | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Nokia umesto Androida pravi pametne naočare!

Kompanija je izgubila svoju "magiju", koju je imala pre par godina, prodata je Microsoftu i tu se priča o Androidu prekida, tvrde dobro obavešteni kineski izvori.

Nokia zaista JESTE pravila Android pametni telefon, kao i Snapdragon 400 tablet od sedam inča, ali ti uređaji neće se pojaviti na tržištu i njihov razvoj se napušta, tvrde kineski izvori, koje citira portal unwiredview.com.

Ogranak Nokije, koji se bavio razvojem Android gedžeta radio je pod upravom Petera Skilmana, koji je prethodno razvijao i MeeGo platformu, uključujući i Nokijin N9 uređaj, koji je bio izuzetno zapažen u vreme pojave na tržištu.

Prema dogovoru sa Microsoft kompanijom Nokiji nije dozvoljeno da samostalno pravi nove vrste telefona nakon pripajanja toj kompniji makar dve godine, navode kineski izvori, pa će se u Nokiji okrenuti razvoju nosivih tehnologija i posebno pametnih naočara.

Potražite nas i na MONDO MobIT Facebook stranici, spremamo puno iznenađenja!

Najnovije

Uređaji

Testovi

…

Komentari 0

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA