Dok čekamo da se Vista konačno pojavi na horizontu, vreme možemo da popunimo razmatranjem korišćenja Windowsa XP na Apple računarima. Reč je naravno o mašinama sa Intelovim procesorima, a kako zvaničnici Apple-a navode korisnicima je sada olakšano podizanje dual-boot sistema.

Na sajtu kompanije može se naći aplikacija Boot Camp (koja bi trebalo da postane sastavni deo sledećeg Mac OS X 10.5) sa kojom korisnik može kreirati novu particiju na hard disku za instaliranje Windows XP operativnog sistema.

Usput se korisnici, pored navodjenja da im je za tu operaciju potrebna legalna kopija Windowsa, podsećaju da i na Mac-u treba da obrate pažnju na redovnu nadogradnju Microsoftovog OS-a, kao i na adekvatnu zaštitu.

(COM&GSM/MONDO)