"Za nama je nekoliko napornih nedelja. Pokušali smo i ranije da izadjemo u susret korisnicima, ali se nekako sve izgubilo i nastala je zbrka. Posle reakcije korisnika, doveli smo stvari u red, pre svega dodavanjem finog podešavanja profila", rekao je na konferenciji za novinare vlasnik Facebook-a Mark Cukerberg.

Do njegove reakcije došlo je posle, po Facebook, zabrinjavajućih anketa na internetu koje su pokazivale veliko nezadovoljstvo korisnika kada je zaštita njihove privatnosti u pitanju.A lampica za uzbunu se verovatno upalila kada je medju traženijim pojmovima na Googlu postala fraza "kako ugasiti Facebook profil".

Važna informacija za sve one koji su bili nezadovoljni svojom narušenom privatnošću na "Fejsu" je da će se nova podešavanja primenjivati retroaktivno, te će moći da se zaštite objave statusa ili fotografija i od ranije.

Više detalja možete pronaći u saopštenju Marka Cukerberga na njegovom blogu.

Suštinski, korisnici će sada jednostavnije odlučivati šta od svojih podataka na profilu žele da naprave dostupnim ostatku sveta.

Dakle uskoro će korisnici moći da izaberu ko može da vidi njihove podatke - prijatelji, prijatelji prijatelja ili pak svi na Facebook-u.

Facebook trenutno ima skoro pola milijarde korisnika, od čega je gotovo 1, 7 miliona iz Srbije.

(MONDO)