Novoformirano partnerstvo između Garmina i Asusa izrodilo je i prvi zajednički poroizvod - nuviphone M20.

Ovaj telefon odlikuje se nešto konvencionalnijim dizajnom i može se smatrati mlađim bratom originalnog nuviphone-a G60.

Telefon M20 poseduje VGA ekran osetljiv na dodir veličine 2,9 inča, HSDPA, Wi-Fi, aGPS, i mogućnost izbora između verzije sa četiri ili osam gigabajta skladišnog prostora.

Prisutna je i kamera od 3 megapiksela, sa geotag opcijom koja se aktivira nakon svakog fotografisanja. Telefon će se lako koristiti i u automobilima jer dolazi sa posebnim stalkom za telefoniranje pri vožnji, a u paket je uključen i kabl za napajanje.

Operativni sistem pod kojim uređaj radi je Windows Mobile 6.1, a za sada nema podataka o ceni i dostupnosti M20 telefona.

(Bratislav Jovanović, MONDO)