Elektronski čitači knjiga doživeli su veliku popularnost poslednjih godina, a sve kompanije pokušavaju da unesu neku novinu u ove izuzetno korisne uređaje.

Tako je kompanija Foxit predstavila eSlick E-reader koji se od konkurencije izdvaja niskom cenom.

Uređaj poseduje E Ink Vizplex displej veličine 6 inča, koji pruža rezoluciju slike od 600 x 800 piksela.

Displej je sposoban za prikaz četiri gradijenta sive boje, sa 166 tačaka po inču.

Ovaj elektronski čitač ima podršku i za PDF i za TXT fajlove, a dodatak je i podrška za audio fajlove i to u MP3 formatu.

Za skladištenje podataka obezbeđeno je 128 megabajta interne memorije, zajedno sa slotovima za SD kartice kapaciteta od 2 do 4 gigabajta.

Foxit eSlick dostupan je u tri boje - crnoj, beloj i sivoj. Uređaj je tanak svega jedan centimetar, abaterija koju koristi omogućuje pregled do 8.000 stranica pre nego što se istroši.

(Bratislav Jovanović, MONDO)