Francuska Nacionalna komisija za računarstvo i slobodu (CNIL) navela je da Google nije na zadovoljavajući način reagovao na junsku odluku agencije kojom se zahteva da ta američka kompanija bude otvorenija i transparentnije prikaže sve o podacima koje sakuplja od korisnika.
CNIL, koji reguliše informacione tehnologije, saopštio je da Google nije napravio zahtevane izmene, među kojima je da se korisnici obaveste za šta će koristiti prikupljene lične podatke i koliko dugo će ih držati.
Portparol Googla je rekao da politika te kompanije o privatnim podacima poštuje zakone Evropske unije i da joj omogućavaju jednostavnije i efikasnije usluge. "Potpuno smo angažovani sa CNIL u ovom procesu i nastavićemo to da radimo", rekao je on.