PMP (Portable Media Player) uredjaji doživeli su veliku progresiju i veliku popularnost od trenutka kada su se pojavili, sada već, gledano iz ugla IT industrije, davne 2002. godine. Prenosivi media plejeri svoju popularnost duguju sposobnosti da uskladište i reprodukuju velike količine digitalnih fajlova, pre svega video i audio materijala, što im je i osnovna namena.

Kompanija Maxian otišla je korak dalje, pa je pored reprodukcije audio i video fajlova u WMV, MPEG-2, MPEG-4, DiVX/XviD, H.264, WMA, AAC, MP3 i OGG formatima, svoj najnoviji PMP uredjaj E900T, opremila i mogućnošću GPS navigacije, DMB predajnikom i uvek korisnim rečnikom.

Maxian E900T PMP sposoban je i za prikaz visoko kvalitetnog 720p HD video zapisa, kao i Dolby Digital zvuka. Uredjaj postaje potpuno funkcionalan GPS navigator kada se ugradi u unutrašnjost automobila. Maxian E900T baziran je na Windows CE operativnom sistemu, poseduje 4,3 inča veliki ekran osetljiv na dodir (maksimalna rezolucija 800 x 480 piksela), a tu je i dodatni memorijski slot za SD kartice.

Na kraju, Maxian E900T PMP uredjaj dostupan je u dve verzije, jedna sa hard diskom od 30 gigabajta, a druga sa hard diskom od 60 gigabajta skladišnog prostora. Sasvim dovoljno za vaše omiljene pesme i video zapise.

(Bratislav Jovanović, MONDO)