Prema prvim informacijama Galaxy S5 trebalo je da stigne sa skenerom otiska prsta, poput iPhona 5S, a onda je u igru ušao i senzor za skeniranje zenice oka.
Senzor će biti smešten ispod ekrana novog smartfona i funkcionisaće manje-više kao i senzor Applovog iPhona 5S. Možda niste znali, ali HTC je prvi krenuo u implementaciju senzora otiska prsta na tržištu, ali se njegov One Max model pojavio kasnije od Applovog smartfona. Takođe, šuška se da i LG za svoj sledeći model G3, takođe, obezbediti senzor otiska prsta na kućištu uređaja.
Što se Galaxyja S5 tiče, kompanije IriTech Inc. i Sambon Precision and Electronics Co. tvrde da ne pregovaraju niti sarađuju sa Samsungom na senzorima.Takođe, ni švedska kompanija Fingerprint Cards AB nije želela da komentariše priče o senzoru Galaxyja S5, ali je potvrdila da radi sa korejskom kompanijom na tome. Kojom - Samsungom ili LG-jem? Pitanje je otvoreno još kratko, jer se šuška da će S5 stići već u aprilu, a da će biti najavljen u martu, u Londonu.
Da li će i Galaxy S5 moći da se otključa mčijom šapom, bradavicom, podlakticom i dlanom, kao što može iPhone 5S saznaćemo uskoro ;)
Vidimo se i na našoj Facebook stranici!