Najnoviji Lenovo gejmerski telefon nije preživeo torturu na JerryRigEverything YouTube kanalu i bukvalno se raspao, pokazujući da performanse jesu, ali čvrstina nije njegova jača strana.
Zabavni deo video snimka kreće od 8:45
Nakon otkrivanja novog Lenovo Legion Phone Duel 2 telefona namenjenog gejmerima usledio je test na čuvenom JerryRigEverything YouTube kanalu, koji je otkrio da i ovaj dizajn ima ozbiljnih mana, jer je Duel 2 telefon, pretvorio u Duel 3 za nekoliko sekundi.
Lenovo Legion Phone Duel 2 je već sa prvim najavama delovao kao telefon koji će doživeti sudbinu sličnu kao ASUS ROG Phone 5.koji se bukvalno raspao pod pritiskom. Ovo govorimo jer novi sistem hlađenja zahteva strukturne promene, koje utičnu na čvrstinu telefona. Na pomenutom YouTube kanalu, Zek na svim telefonima primenjuje "test savijanja"koji nateže kućište kako bi se simulirali ekstremni uslovi i do izražaja došle slabe tačke telefona, koje mogu da budu problem.
Kao i ASUS ROG Phone 5, Lenovo je novim dizajnom pokušao da omogući bolje performanse, implementacijom aktivnog hlađenja koje omogućava da se telefon ne pregreva čak ni nakon dugih sesija igranja. Takođe, specijalni sistem punjenja baterija zahteva dva kabla, ali može da puni telefon snagom od 90 W. Srce sistema čini Snapdragon 888 hlađen ogromnom parnom komorom, sa 12 ili 16 GB memorije i 256 ili 512 GB UFS 3.1 brzog skladišta. Veliki OLED ekran od skoro 7 inča ima Gorilla Glass 5 zaštitu koja je sprečila pucanje ekrana, iako se telefon raspao na tri dela.
Problem sa ovim i sličnim telefonima je što zarad nekih dizajnerskih rešenja žrtvuju monoblok dizajn i strukturnu čvrstinu uređaja. U konkretnom slučaju, Lenovo je telefon bukvalno podelio na tri dela, i između smestio mekše, plastične delove za bežične antene. Telefon je pukao upravo tu, na spojevima, savršeno se odvajajući u tri jednaka dela. ASUS ROG Phone 5 je, s druge strane smestio dva konektora jedan do drugog na sredini, a sa suprotne strane mekši deo za bežičnu komunikaciju.
Bez velike baterije po dužini telefon gubi na strukturnoj čvrstini
Da pojasnimo. Metalno kućište ne dozvoljava dovoljno dobar prolazak talasa bežične za bežičnu komunikaciju (GSM, WiFi, Bluetooth), pa proizvođači moraju da naprave takozvane linije antena na ramu uređaja, od mekšeg materijala, uglavnom plastike, čime se omogućava prolazak talasa za bežičnu komunikaciju. Ova mesta su po pravilu lakša za savijanje, pa proizvođači izbegavaju da ih smeštaju po sredini ili simetrično, kako ne bi izazvali krivljenje telefona ako slučajno sednete na njega (sećate se čuvenog iPhone 6 Plus?)
Kod Lenovo telefona, deo sa kamerama i hlađenjem se nalazi na sredini, dok se baterije nalaze levo i desno. Na ovaj način elementi unutar telefona ne pomažu očuvanju strukturne čvrstine, kao što je to slučaj sa klasičnim telefonima, čija se baterija proteže skoro celom dužinom uređaja. Iako mekana, ona svojom strukturom omogućava bolje držanje konstrukcije, za razliku od Lenovo ili ASUS telefona sa po dve baterije, koje su jedan od najbitnijih faktora koji su uzrokovali pucanje telefona.
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.