Opcija Bookmarks se pojavila još 2018. godine i za razliku od Likes ili Retweets nije vidljiva ostalim korisnicima.
Prema poslednjim izveštajima, trećina svetske populacije nikada nije koristila internet, samim tim ni Twitter.
Oni koji pak nisu odoleli čvrstom stisku modernosti ovu mrežu koriste, ili su bar za nju čuli.
Neki je vole više, neki manje, drugi je pak zloupotrebljavaju, a svi koji makar povremeno ulaze na ovu platformu imaju svoje omiljene tviteraše i tvitove kojima se vraćaju.
U čuvanju postova može da pomogne i opcija za bukmarkovanje tvitova, koja omogućava čuvanje sadržaja koji vrede bar dva čitanja.
Funkcija Bookmarks se pojavila još 2018. godine i za razliku od Likes ili Retweets nije vidljiva ostalim korisnicima. Pristup biblioteci tvitova ima samo vlasnik naloga, tako da može da čuva i ono o čemu javno možda ne bi raspravljao.
U vreme kada budno oko javnosti prati šta se radi na društvenim mrežama, ova funkcija je korisna jer nudi privatnost. Da bi se neki tvit sačuvao potrebno je da se klikne na ikonicu za deljenje u donjem desnom uglu. Nakon toga se otvara meni u kojem se između ostalih nalazi i opcija "Bookmark".
Kako bi se kasnije pregledali svi sačuvani tvitovi, dovoljno je da se klikne na "Bookmark" u meniju s leve strane ekrana, ili preko profilne fotografije, ukoliko se mreža posećuje s telefona. Eksperti preporučuju čuvanje pozitivnih tvitova, kao mentalnu vežbu, jer se pretpostavlja da bi takve kolekcije mogle da smanje mržnju na ovoj društvenoj mreži, te da blagotvorno utiču na opšte stanje korisnika.