Gejmeri konačno mogu da igraju horor igru SCORN na računarima i Xbox konzolama.
Igra SCORN, koju smo godinama čekali, pogotovo jer je razvija srpski studio Ebb Software, zvanično je izašla danas i dostupna je za PC i Xbox Series S/X konzole.
Koliko Microsoft ceni ovu igru najbolje govori podatak da se našla među prvim igrama koje su najavljene za Xbox Series konzole. Osim toga, SCORN je prva igra na svetu koja implementira DirectStorage, novi način učitavanja igara koji je do tri puta brži od postojećih sistema i koji uskoro stiže na računare koji Windows 10 i Windows 11.
Ebb Software opisuje SCORN kao horor avanturističku igru iz prvog lica smeštenu u košmarni univerzum. "Biti bačen u svet" je ideja oko koje je igra dizajnirana, a igrači će moći da nelinearno istražuju regione i uznemirujuće prostore.
Svaka lokacija ima svoju priču, zagonetke i likove, a gejmeri će tokom igre otvarati nova područja, sticati različite veštine, oružja, razne predmete dok pokušavaju da svare prizore oko sebe.
Standardna verzija igre košta 35,99 evra na Steam platformi, Deluxe verzija devet evra više, a oni koji su pretplaćeni na Xbox Game Pass je mogu igrati potpuno besplatno.
SCORN horor igra Srbija Microsoft Xbox Series X, SCORN igra intervju kako je nastala, SCORN Srbija
Prosečno sedmica, ima i niskih udaraca...
Nema sumnje da SCORN igra nije za svakoga, što se najbolje ogleda u ocenama koje je ostvarila - na Steam platformi do sada ima ocenu od 70%, a prema Metacritic sajtu je ostvarila 72/100. Jedno je sigurno - neki će je voleti, neki ne, ali sumnjamo da će iko ostati ravnodušan.
Negativnih opisa je, naravno bilo, a posebno je oštar u svojim kritikama bio Game Rank, koji je SCORN-u dao jednu zvezdicu od pet?! U zaključku kažu da niko ne bi trebalo da izdvoji novac za igru, jer nije strašna niti zabavna, lako se osvoje postignuća, a traje samo pet, šest sati. Još jedan veliki medij, GameSpot, takođe nije hvalio SCORN. U zaključku njihovog opisa stoji da ova igra nudi previše malih zagonetki koje se ponavljaju i nisu zanimljive, ali i to da je sistem borbe konfuzan i frustrirajući. Takođe, ne sviđa im se ni način automatskog snimanja i bagovi koji, kako kažu, mogu da zbrišu sate igranja u nepovrat…
Ma, gde je srpski jezik?!
Mi smo tek počeli da je igramo, možemo da potvrdimo da izgleda jezivo, ali u samom startu imamo ogromnu zamerku - zašto igra srpskog studija ne podržava srpski jezik?
Ovo je pogotovo čudno, jer u samoj igri nema dijaloga ili teksta, pa nam nije najjasnije zašto od 29 podržanih jezika, među kojima su bugarski, mađarski, češki, rumunski, grčki i turski, glavni meni nije mogao da bude i na srpskom. Nadamo se da će Ebb Software ovo ispraviti u budućnosti.