Zvezdin FIFA igrač ostvario istorijski uspeh | Smartlife RS

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zvezdin FIFA igrač ostvario istorijski uspeh

eSport timu FIFA igre Crvene zvezde pripalo je treće mesto na turniru Mančester sitija!

Izvor: MONDO portal

Miloš Majdevacbrstimir“, FIFA igrač Crvene zvezde, osvojio je treće mesto na kvalifikacionom turniru, u organizaciji Mančester sitija, za region Severne Amerike, koji je brojao čak 730 takmičara.

Majdevac se prijavio za turnir 28. jula, ali je zbog velikog vremenskog odlaganja u prvom terminu nastavak odigran ovog vikenda. Posle prvog kola, u kome je bio slobodan, on je dominantno prošao narednih pet, usput pobedivši profesionalnog igrača Portland TimbersaX_Thiago_Silva_O“, sa ubedljivih 7:1.

Prvi poraz usledio je u sedmom kolu, od kasnijeg osvajača turnira “xbLeU“, rezultatom 3:0, ali to nije značio kraj, već prelazak u Loser Bracket, gde je Majdevac nastavio sa dobrim partijama. Već u narednom meču žreb ga je spojio sa profesionalnim igračem ekipe Columbus Crew, “BosnianMonster11“ (Hasib Zulfić), koji je poreklom sa Balkana. Pre početka utakmice Zulfić je tražio od Majdevca da mu prepusti pobedu. Najbolji srpski FIFA igrač odgovorio je na terenu pobedivši rezultatom 5:4, čime se plasirao u četvrtfinale turnira.

Zvezda FIFA igrac Izvor: MONDO portal

Naredni protivnik “lucasgagneur13“ je napustio meč u 75. minutu, pri vođstvu Majdevca od 5:1. Lukas je pokušao da diskvalifikuje srpskog predstavnika pod izgovorom da ne igra u svom regionu, ali organizatori nisu prihvatili taj argument i prvotimac Zvezde je zasluženo prošao u polufinale.

U okršaju sa čuvenim Remijem Martinom, naš predstavnik nije imao sreće. Pri rezultatu 4:3 za protivnika, Majdevac je u 90. minutu imao napad za izjednačenje. Sjajno je prošao po levom krilu sa Firminom, povratnom uposlio Nejmara, ali je veliki “delay“ u trenutku ukočio igru, što je dalo dovoljno vremena Martinu da se konsoliduje i oduzme loptu, posle čega je sudija označio kraj utakmice.

Osvajanjem trećeg mesta u generalnom plasmanu, Miloš Majdevac je ostvario najveći uspeh u istoriji FIFA turnira, koji su se igrali u modu Ultimate Team za igrače sa prostora bivše Jugoslavije.

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.

Postanite deo SMARTLIFE zajednice na Viberu.