Otkriven uzrok problema pucanja ASUS ROG Phone 5 telefona - novi raspored unutrašnjih elemenata
Nakon neslavnog testa izdržljivosti na jednom od najpopularnijih YouTube kanala, najmoćniji Android telefon na svetu - ASUS ROG Phone 5 je konačno rastavljen kako bi se pokazao uzrok pucanja pod pritiskom.
Kao što znate, ovo je četvrti po redu ASUS Rog Phone, ali nosi oznaku 5. Ovo je zato što je 4 u Kini nesrećan broj, jer broj četiri na kineskom zvuči jako slično kao i reč "smrt", pa ga Kinezi izbegavaju, otprilike kao ostatak sveta broj 13. Mada im u ovom slučaju to nije mnogo pomoglo. Čuveni YouTube kanal JerryRigEverything je na svom testu izdržljivosti pokazao manu novog ASUS telefona koji je pukao prilikom testa savijanja koji simulira situacije kada sednete, a telefon vam je u zadnjem džepu pantalona.
U novom videu, Zek, sa pomenutog kanala je otvorio ASUS Rog 5 telefon i otkrio šta je u stvari problem sa njegovom strukturnom čvrstinom. Naime, da bi se postiglo što brže punjenje baterije, proizvođači telefona pribegavaju jednom triku. Umesto da koriste jednu, oni koriste dve baterije koje se istovremeno pune sa po, u ovom slučaju 30 W, omogućavajući punjenje sa efektivnih 60 W, čime se brzina punjenja duplira.
I ASUS Rog Phone 5 koristi ovu tehnologiju, ali umesto jedne velike baterije podeljene na dva dela, oni su se odlučili za fizički razdvojene baterije, jedna u gornjoj, a druga u donjoj polovini telefona. Ovo je omogućilo da se čipset nađe u sredini telefona, tačno ispod dodatnog ventilatora koji se prodaje uz ovaj telefon i tačno iznad toplotne komore koja obezbeđuje bolje hlađenje.
Na žalost, ovakav dizajn od pet odvojenih poprečnih elemenata kompromitovao je unutrašnju čvrstinu uređaja i sav pritisak prebacio na aluminijumski ram telefona koji je dodatno oslabljen bočnim konektorom ventilatora i USB C portom. Dodajte i tome proreze antene za bolji signal na suprotnoj strani telefona i jasno je da ASUS Rog Phone 5 ima ozbiljnih problema da ostane ceo kada krene da se savija po sredini, što ste i mogli da vidite u prethodnom videu.
Slično kao i Apple iPhone 6 Plus, koji je imao problema sa bočnim tasterom koji je uslovljavao savijanje njegovog gornjeg dela, ASUS inženjeri su u želji da naprave što efikasniji sistem hlađenja i punjenja baterije zaboravili na osnovu - strukturni integritet. Ne kažemo da će se često dešavati da sednete na svoj telefon, niti da ćete to raditi namerno, ali kada se dogodi, očekujete od telefona sa cenom od preko 1000 evra da ne pukne kao oblanda.
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.